[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 216: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `0' not supported, assuming utf-8
PROMOTIC FORUM • View topic - Vytvoření vícestránkového pdf

Vytvoření vícestránkového pdf

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Vytvoření vícestránkového pdf

Postby Jiri Kadlec » Fri 01. Mar 2024 15:09:17

Dobrý den...
Potřeboval bych v aplikaci vytvořit protokol z aktuálních proměnných a ten pak vytisknout 1. na tiskárnu, 2. do PDF

Jsem schopný si vytvořit panel, který pak vytisknu pomocí PmaPanel.Print: ... S vytisknutím panelu na jednu stránku jsem se popral, ale v protokolu jsou hodnoty zhruba na 3 stránky A4.

1. Mám potřebu vytisknout všechny 3 stránky na vybranou tiskárnu - To by se ještě dalo pořešit výtiskem každého panelu zvlášť
2. Potřeboval bych všechny 3 stránky protokolu uložit do jednoho PDF souboru. Nikde jsem v nápovědě nenašel způsob jak toho docílit. Když zadám tisk na Microsoft to PDF, tak mi to vytvoří výtisk vždy jedné stránky na soubor...

Je nějaký rozumný způsob jak vytvořit vícestránkový protokol a uložit do PDF? Může mi někdo zkušený poradit? Zkrátka, jak vytisknout nebo uložit více panelů do PDF nebo jiný způsob vytvoření protokolu, který má více stránek, s následným uložením do pdf...

Děkuji...
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00

Re: Vytvoření vícestránkového pdf

Postby Pavel Klimíček » Tue 05. Mar 2024 10:30:20

Dobrý den.

Tisk PmaPanelu je tak jak uvádíte pouze na jednu stránku.
Asi bych si uložil požadované PmaPanely jako png obrázky do složky nabízené objektem PmaWebDir do webu.
Pak máte možností několik:
1) Můžete použít objekt PmaReport, kde bude tabulka s hodnotami Vašich proměnných a do ní vložené obrázky PmaPanelů. A tu pak vytisknete nebo uložíte do pdf.
(Podobné řešení je použito v nově založené "Aplikace s příklady")
2) Můžete také vytvořit, naplnit a použít vlastní html stránku, která data a obrázky využije. A tu pak zobrazit a vytisknout.
(Pouze částečný náznak řešení je v předkonfiguraci https://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Subsystems/PreCfg/PreCfgG/Widget_Text_HtmlText.htm)
3) Pokud je k dispozici Excel, pak je možnost naplnit aplikaci excelu požadovanými daty.
4) A nebo taky použít některý z externích reportovacích systémů (například SAP Crystal Reports).


Dalších možností jsou uvedeny zde:

https://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Subsystems/Report/Report.htm
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59

Re: Vytvoření vícestránkového pdf

Postby Jiri Kadlec » Tue 05. Mar 2024 11:20:37

Dobrý den...
Bohužel html neovládám, takže tato varianta je asi pasé...

Původně jsem si myslel, že si vytvořím jednu stránku jako "formulář" protokolu a tam budu zobrazovat údaje co potřebuji a normálně tupě to vytisknu nebo vytisknu do pdf. Problém je ten, že to bere jen jako obrázek jedné stránky. Takže vícestránkové pdf se nekoná... Mám protokol o třech stranách a potřebuji tento protokol automaticky archivovat v určitém časovém odstupu. Základ je ho umět vytvořit... Což se mi nedaří...
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron