Pobranie obiektu - problem ze ścieżką

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Pobranie obiektu - problem ze ścieżką

Postby ivipam » Thu 19. Mar 2020 21:11:39

Witam,
Mam problem z dostępem do parametru w skrypcie. Niezależnie od tego czy podaję ścieżkę względną czy bezwzględną otrzymuję błąd "Referenced object does not exist". Mój skrypt obecnie wygląda tak:
Code: Select all
var obj = pMe.Pm("../Comm/Group1");
var value = pMe.Items(".").Value;
obj.SetSpecParam("SlaveAddr", value);


Struktura projektu wygląda następująco:
Image

Skrypt jest wywoływany w obiekcie PanelData na zdarzenie onDataEditAccept. Jak prawidłowo powinien wyglądać ten skrypt?
ivipam
 
Posts: 1
Joined: Thu 19. Mar 2020 20:55:02

Re: Pobranie obiektu - problem ze ścieżką

Postby Kazimierz Heczko » Mon 30. Mar 2020 7:45:57

Witam,
problem dotyczy tego, że dany skrypt jest wykonywany w obiekcie graficznym (Pmg). A niestety w skryptach w obiektach graficznych Pmg niestety nie można bezpośrednio odnosić się do obiektów w edytorze aplikacji. Powodem tego jest fakt, że taki skrypt musi działać zarówno w panelu lokalnym jak w panelu WEBowym.
Opis tego, w jaki sposób należy wytwarzać działające panele WEBowe jest opisany: https://www.promotic.eu/pl/pmdoc/Subsystems/Web/Panel.htm.

W skrócie należy sobie bezpośrednio w obiekcie PmaPanel wytworzyć metodę, krtóra zapewni ustawienie wymaganego parametru i tą metodę należy wywołać w skrypcie obiektu graficznego Pmg (to jest dozwolone w następujący sposób: pMe.PmPanel.Methods.NazwaMetody(param1, param2)).

Wszystkie skrypty w elementach graficznych Pmg są bowiem wykonywane po stronie klienta, natomiast wszystkie skrypty w obiektach Pma są wykonywane po stronie serwera.

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 68
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron