Zarządzanie trendami

W tym forum można zgłaszać błędy, sugerować ulepszenia oraz wstawiać inne tematy.

Zarządzanie trendami

Postby nowart » Fri 29. Sep 2017 19:54:11

Witam,

Podczas tworzenia zmiennej, gdy dodajemy rozszerzenie "trend", jednym z konfiguratorów jest "Kolejność", która określa nam kolejność wyświetlania zmiennych podczas ustawiania przeglądarki trendów w działającej aplikacji. Jeśli po jakimś czasie chcę dołożyć nowy trend nowej zmiennej i chcę go "wcisnąć" pomiędzy inne już istniejące trendy, tak żeby logicznie trendy były poukładane obok siebie na liście w przeglądarce, to mogę w tym konfiguratorze ustawić kolejność na konkretną wartość i wtedy przy ustawianiu przeglądarki trendów mam tę zmienną w środku listy, tam gdzie chciałem. Niestety takie wciśnięcie nowego trendu powoduje, że przejmuje on historię z innej zmiennej i tak okazuje się, że w przeglądarce trendów nowy trend ma do momentu jego utworzenia kształt np. sinusoidy (a nie powinien w ogóle istnieć) a od tego momentu ma kształt prostoliniowy (taki, jak faktycznie ma).
Jest to dziwne, zwłaszcza że do trendu przypisywany jest identyfikator trendu, który wg mnie powinien jednoznacznie być powiązany z utworzonym rozszerzeniem zmiennej. Przydałoby się rozwiązać ten problem, albo umożliwić w przeglądarce trendów sortowanie lub grupowanie tematyczne trendów.
(Sprawdzone w wersji 8.3.16 jak i najnowszej 8.3.21)

Pozdrawiam.
nowart
 
Posts: 4
Joined: Sun 29. Nov 2015 9:48:31

Re: Zarządzanie trendami

Postby Robert Siwek » Mon 09. Oct 2017 8:51:59

Witam,

temat jest nam znany, prace programistyczne są w toku. W niektórej z przyszłych wersji powinna znaleźć się poprawka.

Robert
Robert Siwek
 
Posts: 93
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09


Return to Zgłaszanie błędów, propozycje ulepszenia, inne...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron