Počet proměnných v PmaData navázaných na komunikaci

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Počet proměnných v PmaData navázaných na komunikaci

Postby Jiri Kadlec » Wed 21. Dec 2022 9:04:09

Dobrý den.
Narazil jsem na následující problém.
V projektu má komunikaci S7-1200, kde potřebuji číst cca 300 proměnných po sobě jdoucích z DBxxxx.
Mám datové rozšíření navázané na tuto komunikaci.
Do 82 proměnných vše funguje jak má, ale pokud přidám další, tak to přestane komunikovat.
Nevím jestli je to chyba nebo vlastnost. Nicméně mě to překvapilo. Nikde v nápovědě jsem se nedočetl, kolik proměnných je možné mít v jednom PmaData.
Mám totiž potřebu přečíst víc jak 100 proměnných v jedné smyčce (for)
Stejně se to chová jak v Comm>Group>Data tak i v PmaData>Data>Datové rozšíření Comm.

INFO hlásí chybu :
Bad:WaitForIniData=20h
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00

Re: Počet proměnných v PmaData navázaných na komunikaci

Postby Jiri Kadlec » Tue 28. Feb 2023 8:46:39

Tak jsem nejspíš na problém přišel sám...

V komunikaci S7_1200 je parametr "Max. délka PDU". Ta je defaultně nastavená na 960. Chápu to tak, že čím větší, tím víc dat najednou přenese. A tam je kámen úrazu. Po změně parametru na 240 už se to tváří, že by to mohlo fungovat. Zatím mi čte všechny proměnné, na které se v komunikaci dotazuji.
Problém vidím ve vysvětlení této funkce v nápovědě.
Píše se tam:
1. "Standardní délky jsou 240, 480 nebo 960. Obvykle lze zadat maximum, tzn. 960. Při inicializaci komunikace s PLC ovladač zjistí jakou délku podporuje PLC a pokud podporuje menší, pak tuto hodnotu automaticky zmenší. " - Toto se evidentně neděje, protože při zadaných 960 nefungovalo nic a po manuálním snížení na 240 se to rozběhlo.
2. "V praxi se však zjistilo, že někdy PLC v jedné zprávě posílá menší počet dat (např. posílá jen 240) i když při inicializaci sdělilo, že může posílat větší počet dat (např. 480). Projeví se to tak, že po příjmu dat se v objektu PmaCommGroup naplní jen část proměnných, zbytek proměnných nebude komunikován." - Toto je také nepřesné. Nám se to projevilo tak že to nenaplnilo NIC. Pokud bylo dotazovaných proměnných do 82 tak vše bylo OK. Nad 82 komunikace spadla úplně.

Dá se někde detekovat kolik dat je PLC schopno přenést v jedné zprávě?

Nicméně můj problém je, doufám, tímto vyřešen... Možná by stálo za to nápovědu nějak lépe upřesnit. Děkuji..
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron