[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 216: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `�' not supported, assuming utf-8
PROMOTIC FORUM • View topic - Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Patryk » Thu 24. Oct 2019 15:32:55

Witam,

Chciałbym mieć możliwość dodawania nowych zmiennych do trendów nie wykorzystując opcji "Ustaw przeglądarkę trendów" w PmaPanel-u trendu tylko z wykorzystaniem własnej metody w skrypcie, np. klikając na daną wartość mierzoną prawym klawiszem myszy, bądź wykorzystując zdarzenie onMenuFill. Obie konfiguracje wyboru działają mi poprawnie, lecz sama implementacja dodawania zmiennych już nie. Jeżeli dodaje nowe trendy w zakładce obiektu PmaTrendViewer wszystko działa jak powinno, dana zmienna pojawia się w tabeli i wizualizuje swój przebieg. Wykorzystując help-a i stosując metodę m.in. Connect nie uzyskałem zamierzonych efektów. Dlatego chciałbym się dopytać jakie muszą być spełnione warunki czy wykorzystane funkcje, aby zrealizować taki skrypt? Na co zwrócić w szczególności uwagę? Korzystałem w ramach doinformowania siew temacie z "Aplikacji z przykładami", lecz nie rozjaśniła ona za wiele.

Pozdrawiam serdecznie,
Patryk
Patryk
 
Posts: 9
Joined: Mon 13. Nov 2017 14:24:22

Re: Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Patryk » Fri 25. Oct 2019 7:19:00

Dalej wracając do tematu próbuje zrealizować takie działanie aplikacji, aby przechowywać dane w PmaData z rozszerzeniem danej Trend lub w PmaTrendGrupe. Choć nie wiem czy ta metoda, którą wykorzystuje zadziała w obu przypadkach, bo help raczej mówi o drugim sposobie. I mieć możliwość dodawania danego trendu do PanelTrend a konkretniej do zakładki Trendy w tym panelu w ustawieniach. Dodatkowo mieć możliwość usuwania danego trendu z tej zakładki. Lecz w chwili obecnej mój skrypt zawsze się blokuje na początku w oTView.Trends. Poszukuje jakiegoś nakierowania co jest nie tak.
Code: Select all
var oTView = pMe;
var bConnect;
var oTrend = oTView.Trends(0);
oTrend = oTView.AddTrend("t0", "Temperatura cylindra Nr. 1");
if (oTrend)
{
      Pm.Debug("W pierwszym if");
      bConnect = oTrend.Connect(1, "local", "temperatury", "d0", "");
      if (bConnect){
            oTrend.ConnectionItem = temperatura_cyl_1;
            oTrend.Visible = Visible;
            oTrend.ValueMin = 0;
            oTrend.ValueMax = 150;
            oGraph.Color = "#cc0099";
      }else{
            Pm.Debug("Błąd dodanie trendu!");
      }
}


Jest to metoda, która jest wywoływana po kliknięciu na wartość mierzoną.

Pozdrawiam,
Patryk
Patryk
 
Posts: 9
Joined: Mon 13. Nov 2017 14:24:22

Re: Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Kazimierz Heczko » Fri 25. Oct 2019 12:01:51

Witam,
odnosząc się do Pana pytania zalecam ponowne zerknięcie do "Aplikacji z przykładami", a konkretnie do jej części Examples/Trends/Technol, gdzie znajduje się panel o nazwie Technol, w nim jest umieszczony kolejny panel - przeglądarka trendów. I w panelu Technol jest przygotowana dokładnie ta funkcjonalność, jakiej Pan wymaga, czyli można sobie zaznaczać, które zmienne mają być wyświelane w przeglądarce trendów. Tu tylko dodaję, że powyższe informacje (nazwy i ścieżki do paneli) odnosi się do PROMOTIC wersji 9.0.6 (i nowszych). W przypadku PROMOTIC 8 należy znaleźć odpowiednie panele w tej aplikacji (chodzi o panel o nazwie Technol i przeglądarka trendów, która jest z tego panelu otwierana).
Zakładam, że Pan również korzysta z ostatniej wersji PROMOTIC, czyli 9.0.6.
Jeżeli korzysta Pan z PROMOTIC wersji 8, to w przedstawionym skrypcie znajduje się jeden błąd, mianowicie w starszej wersji przeglądarka trendów była w forime obiektu ActiveX.
Dlatego w Pana skrypcie należało by zmienić pierwszy wiersz skryptu (w PM 8):
Code: Select all
var oTView = pMe.Acx;

W PM 9 ten wiersz jest poprawny.
Ponadto zauważyłem jeden brak w Pana skrypcie. Chodzi o to, w jaki sposób dodaje Pan poszczególne trendy do przeglądarki trendów. Mianowicie przed podłączeniem danego przebiegu do serwera trendów należy wytworzyć w tej przeglądarce trend za pomocą metody AddTrend (skrypt wzięty z przykładowej aplikacji):
Code: Select all
   for (var i = 0; i < nLength; i += 2)
   {
      var oTrend = pMe.AddTrend("t"+i, "$default");
      oTrend.Connect(1, "local", aTr.GetItem(i), aTr.GetItem(i+1), "iniread=name,unit,min,max,color");
   }

Czyli to co Pan robił jest w porządku, tylko wcześniej należy dodać jeden wyświetlany trend do przeglądarki trendów. Mam nadzieję że powyższe uwagi okażą się pomocne.

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 68
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56

Re: Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Patryk » Fri 25. Oct 2019 12:41:54

Witam,

Dziękuje za pomoc i wskazówki w jakim kierunku podążać. Chcę się dopytać jeszcze o to czy ta metoda, którą idę będzie działać również w WEB-ie jeżeli udostępnie aplikację klientowi? Jeżeli nie to na co zwrócić uwagę i z jakich obszarów metod korzystać.

Pozdrawiam,
Patryk
Patryk
 
Posts: 9
Joined: Mon 13. Nov 2017 14:24:22

Re: Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Patryk » Mon 28. Oct 2019 12:03:19

Witam,

Udało mi się już uruchomić działającą aplikację z możliwością dynamicznego dodawania i usuwania trendów w local-u. Dziękuje za wskazówki. Lecz mam jeszcze jedno pytanie
jeżeli w PmaTrendGroup w zakładce dane mam wytworzoną zmienną, która jest powiązana stałą wartością wpisaną w konfiguracji danego rozszerzenia Ext Trend to wszystko jest ok, trend wykreśla cały czas stałą wartość. Ale problem pojawia się kiedy próbuje podpiąć się powiązaniem PP obiektu do zmiennej w PmaData. W tym wypadku dostaje same zera i zmienna jakby nie była podpięta. W przypadku stałego dodania zmiennej do trendu bez powyższych funkcjonalności wszystko działa poprawnie. Gdzie popełniam błąd?

Pozdrawiam,
Patryk
Patryk
 
Posts: 9
Joined: Mon 13. Nov 2017 14:24:22

Re: Dodawanie nowych zmiennych do trendów

Postby Patryk » Tue 29. Oct 2019 6:48:08

Witam,

Problem z powiązaniem wartości PP został rozwiązany. Trzeba było przy opcji wykonaj powiązanie zmienić na "Podczas odczytu właściwości".

Pozdrawiam,
Patryk
Patryk
 
Posts: 9
Joined: Mon 13. Nov 2017 14:24:22


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron