Wyświetlanie alarmów

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Wyświetlanie alarmów

Postby pawel04 » Tue 10. Sep 2013 7:33:29

Witam,

Czy istnieje możliwość wyświetlania dwóch obiektów PmAlarmEvent? Mam dwa takie obiekty, z czego jeden jest rodzicem dla drugiego. Oba wyświetlam w odpowiedniej ramce w dwóch różnych obiektach PmWorkspace. Problem jest wtedy, gdy w obu obiektach wyświetlam alarmy tego samego typu (np. w obu alarmy historyczne). Czy istnieje rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam
pawel04
 
Posts: 2
Joined: Mon 09. Sep 2013 15:04:44

Re: Wyświetlanie alarmów

Postby Robert Siwek » Mon 16. Sep 2013 15:51:14

Witam,

niestety w bieżącej wersji systemu PROMOTIC nie ma możliwości wyświetlania tych samych przeglądarek alarmów w przypadku, kiedy jeden obiekt jest rodzicem drugiego. Jeżeli chce Pan wyświetlać alarmy w dwu niezależnych oknach, to wtedy obiekty PmAlarmEvent muszą być również niezależne.

Pozdrawiam
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09

Re: Wyświetlanie alarmów

Postby pawel04 » Tue 26. Nov 2013 16:08:39

Witam,

Dziękuje za odpowiedź. Po dwóch miesiącach wróciłem do systemu PROMOTIC i ma pytanie odnośnie tych alarmów. Czy oprócz wykorzystania rodzica istnieje jakaś inna możliwość zebrania wszystkich alarmów z aplikacji? Dokładnie potrzebuję wyświetlać wszystkie alarmy w głównym oknie, a alarmy przyporządkowane do poszczególnych miejsc w nowo otwieranych oknach?

Pozdrawiam
pawel04
 
Posts: 2
Joined: Mon 09. Sep 2013 15:04:44

Re: Wyświetlanie alarmów

Postby Kazimierz Heczko » Thu 13. Feb 2014 13:15:28

Witam

w tej chwili nie ma możliwości kilkakrotnego wyświetlenia jednej przeglądarki alarmów (niestety to dotyczy również alarmów z rodzicem).
Natomiast można uzyskać listę bieżących alarmów w skrypcie i np. wyświetlić ją w obiekcie PmTable. Uzyskanie listy bieżących alarmów umożliwia metoda GetStateData obiektu PmAlarmEvent:
http://www.promotic.eu/pl/pmdoc/Objects/Promotic/PmAlarmEvent/Meth/GetStateData.htm

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 69
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests