[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 216: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `�L{8'V' not supported, assuming utf-8
PROMOTIC FORUM • View topic - Wysłanie komendy MODBUS określoną ilość razy

Wysłanie komendy MODBUS określoną ilość razy

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Wysłanie komendy MODBUS określoną ilość razy

Postby Roman » Tue 21. Nov 2023 10:58:09

Witam wszystkich.

Mam konieczność wysłania komendy poprzez Modbus (CommChar) do modułu wykonawczego.
Działa poprawnie, jednak mam konieczność wysłania kolejno tej samej komendy kilka razy w odstępie 0.5 -1 sek.

wysyłam prze Metodę:
Code: Select all
Pm("/CommChar/Comm/mr/#sndvars/adres") = 1;
Pm("/CommChar/Comm/mr/#sndvars/data2") = 0;
Pm("/CommChar/Comm/mr/#sndvars/data4") = 6;



var oCommMsg = pMe.Pm("../CommChar/Comm/mr");

a metodę uruchamiam przyciskiem:
Code: Select all
res=pMe.PmPanel.Methods.zalacz111();


Jak ugryść aby wysłać komendę kilka razy w odstępie 0.5-1sek.
Z góry dziękuję za sugestie do tego tematu.

Roman
Roman
 
Posts: 1
Joined: Tue 21. Nov 2023 10:46:36

Re: Wysłanie komendy MODBUS określoną ilość razy

Postby Robert Siwek » Mon 04. Dec 2023 15:02:15

Witam,

zawartość metody można zapisać w obiekcie PmaTimer ustawionego z periodem 1 sec.
W aplikacji dodać zmienną, która zostanie sprawdzana i inkrementowana podczas każdego "tyknięcia" PmaTimera.
W warunku if można zatrzymać obiekt PmaTimer - pMe.Enabled = false.

Robert
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron