Klawiatura numeryczna.

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Klawiatura numeryczna.

Postby KolaK » Thu 07. Jan 2021 0:42:53

Witam,
Próbuje zastosować klawiaturę numeryczną "KeybNum" do wprowadzania danych, dane chcę wprowadzać do obiektu Text.
W obiekcie Text (graficzne pole wyświetlające daną) w zakładce zdarzenia w zdarzeniu onMousePress mam:
var oExtra = Pm.CreatePmMap();
oExtra.Arguments = oText.Value;
oExtra.onClose = Pm.CreatePmAction(1, pMe, "ClosePanel");
pMe.PmPanel.OpenView("KeybNum", "target:_blank;modal:1;", "", oExtra);

W zakładce Metody utworzyłem metodę ClosePanel która zawiera:
var val = oSystem.ReturnValue;
if(Pm.IsValid(val))
pMe.Items("/Text").Value = val;

Podczas kliknięcia na pole tekstowe pojawia się klawiatura numeryczna z wartością tego pola, po wpisaniu wartości w klawiaturze i zamknięciu wartość z klawiatury nie jest wpisywana do pola Text.
Zauważyłem też, że w edytorze skryptów w metodzie ClosePanel nie jest podświetlony na niebiesko obiekt oSystem, tak jak by edytor nie widział tego obiektu.
KolaK
 
Posts: 4
Joined: Sun 22. Sep 2019 18:51:46

Re: Klawiatura numeryczna.

Postby Kazimierz Heczko » Thu 07. Jan 2021 9:07:42

Witam,
na podstawie przedstawionych przez Pana informacji nie mogę wprawdzie dokładnie określić, co jest nie tak, jednakże następujące wskazówki mogą okazać się pomocne:
1. Metoda ClosePanel w obiekcie "Text" musi mieć zdefiniowane dwa parametry: oSystem, oPrivate.
2. W samej metodzie zmieniłbym tylko ostatni wiersz skryptu na następujący (to jest możliwe oczywiście tylko wtedy, jeżeli metoda znajduje się w tym samym obiekcie, do którego ma zostać zapisana wprowadzona wartość):
Code: Select all
pMe.Value = val;

Obiekt oSystem nie będzie zaznaczona takim samym kolorem jak np. zmienna val zdefiniowana w skrypcie, jednakże w przypadku zdefiniowania jako parametru metody będzie zaznaczona na ciemno niebieski kolor, tak jak są zaznaczane parametry metod czy zdarzeń. Jeżeli taki parametr nie jest poprawnie zdefiniowany, to wtedy powinien mieć kolor czarny.
Jeżeli powyższe uwagi nie pomogą to poproszę o przesłanie aplikacji z tym przyciskiem.

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 68
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56

Re: Klawiatura numeryczna.

Postby KolaK » Fri 08. Jan 2021 1:33:33

Witam,
Pierwsza podpowiedź była trafna, dodałem do metody ClosePanel te dwa parametry i jest ok.
Dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.
KolaK
 
Posts: 4
Joined: Sun 22. Sep 2019 18:51:46


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron