Problem ze zdarzeniami onStop.

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Problem ze zdarzeniami onStop.

Postby artur.l » Thu 03. Jan 2019 23:27:35

Witam!
W aplikacji połączonej z 4-ema regulatorami temperatury Shimaden SR94 potrzebuję podczas startu i zamknięcia programu zapisać do rejestru regulatora wartość 1 lub 0 zmieniającą sposób kontroli regulatora (1- z programu , 0- z panela regulatora). Jest to funkcja Loc<>Com. Dodałem niezbędne wpisy do zdarzeń onStart :
[pMe.Pm("Kotlownia/kociol1/Shimaden_SR94/Comm/Data1/#vars/loccom").Value = 1] itd.
oraz do onStop :
[pMe.Pm("Kotlownia/kociol1/Shimaden_SR94/Comm/Data1/#vars/loccom").Value = 0] itd.
Jeżeli chodzi o realizację wpisów z onStart nie ma żadnych problemów. Są realizowane kolejno do każdego z 4-ech regulatorów. Ale wpisy z onStop nie są wykonywane. Komunikację "podsłuchuję" programem IONinja. Czasami zdarzy się , że program przed zamknięciem portu zdąży wysłać request do jednego regulatora, jednak zanik pojawi się odpowiedź program kończy pracę i zamyka port.
Teoretycznie zgodnie z podręcznikiem wywołanie zamknięcia aplikacji [pM.AppStop()] rozpoczyna wywoływanie zdarzeń związanych z onAppStopBegin i kończy onAppStopEnd. Pomiędzy onAppStopBegin a onAppStopEnd powinny zostać wykonane wpisy z onStop, ale to się nie dzieje.
Czy gdzieś popełniłem błąd? Jak wymusić realizację zdarzeń onStop?
Moja wersja programu to 8.3.28 zainstalowana na WinXP SP3.
artur.l
 
Posts: 1
Joined: Thu 03. Jan 2019 22:35:30

Re: Problem ze zdarzeniami onStop.

Postby Robert Siwek » Tue 08. Jan 2019 13:17:28

Witam,

w zadarzeniu onStop nie muszą zostać wykonane wszystjie skrypty. Dlatego zalecam sekwencyjnie uruchamiać PmCommMsg, w zdarzeniu EndOfTransfer ustawiać wartość w urządzeniu.
Projekt wysłany mailowo.
Robert
Robert Siwek
 
Posts: 93
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron