Odniesienie się do elementu instancji z panelu

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Odniesienie się do elementu instancji z panelu

Postby zigo » Tue 17. Jul 2018 12:37:53

Witam,
Czy możliwe jest odniesienie się do elementu instancji (w moim przypadku jest to PmiWEdit) utworzonej w Panelu spoza tej instancji? Kod fragmentu, z którym mam problem wygląda następująco:
"temp = pMe.PmPanel.Pm("../Instance"&i&"/Data0/#vars/settings").Value
if (temp and &h40) = 0 then
pMe.Items("../Edit_CalCur4").Value = pMe.PmPanel.Pm("../Instance1/Data0/#vars/ResADC").Value
end if"
Jest to odniesienie z wnętrza wspomnianej instancji, a elementem do którego chcę się odnieść jest "Edit_CalCur4". Powyższy wycinek kodu oczywiście działa, jednak jak wspominałem, kluczowe jest dla mnie dostanie się do tego elementu spoza instancji, w której się znajduje.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
zigo
 
Posts: 1
Joined: Tue 17. Jul 2018 12:22:46

Re: Odniesienie się do elementu instancji z panelu

Postby Kazimierz Heczko » Fri 27. Jul 2018 9:58:44

Witam,
ogólnie z instancji graficznej można się odnosić do innych elementów graficznych w tym samym panelu.
Co do odnoszenia się w skrypcie do obiektów w edytorze aplikacji to raczej tego nie polecam, ponieważ taki mechanizm może funkcjonować tylko w bardzo ograniczonym zakresie.
Mainowicie coś takiego może działać tylko w przypadku, kiedy panel jest w trybie języka VBScript i równocześnie jest w nim włączony tryb pełnego dostępu ze skryptów w całej aplikacji.
Taki tryb niestety wiąże się z tym, że nie działa w środowisku WEBowym, czyli działa tylko i wyłącznie w aplikacji lokalnej.
W przypadku, kiedy aplikacja ma działać jako aplikacja WEBowa to można się odnosić do obiektów w edytorze aplikacji POŚREDNIO.
To znaczy, że z panelu graficznego można wywołać metodę panelu (czyli obiektu PmPanel w edytorze aplikacji) np.:
pMe.PmPanel.Methods.MojaMetoda

I taka metoda może już pracować z dowolnymi obiektami w całej aplikacji. Metoda oczywiście może mieć jeden lub więcej parametrów i może również zwracać rezultat.
Parametrem metody może być wartość zwykła (liczba, łańcuch itp.) lub tablica 1- lub dwu-wymiarowa.
To samo odnosi się do rezultatu metody.

Mam nadzieję, że powyższy opis będzie dla Pana wystarczającym.

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 68
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron