[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 216: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `' not supported, assuming utf-8
PROMOTIC FORUM • View topic - MODBUS TCP RTU Gateway error

MODBUS TCP RTU Gateway error

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

MODBUS TCP RTU Gateway error

Postby Łukasz Raczyński » Thu 07. Apr 2016 12:21:21

Witam,
Mam problem z komunikacją protokołem MODBUS TCP. Za pomocą obiektu PmModbusMr wysyłam zapytania do bramy TCP/RTU do 17-stu jesdnostek slave.
Komunikacja urywa się po godzinie albo dwóch i poszczególne slave'y przestają odpowiadać.
W zakładce INFOSYSTEM/ Errors / Comm mam informację o błędach: PMMOdbusMr:Ethernet.On.Receive.BadAsyncSelectData. Komentarz :32
Jak nalezy zinterpretować ten błąd?
Zauwazyłem że następuje przesunięcie między poszczególnymi zmiennymi np. zmienna przypisana dla slave 15 otrzymuje wartość od sąsiedniego slave (jeśli chodzi o fizyczne okablowanie i najbliższy adres)
Łukasz Raczyński
 
Posts: 4
Joined: Thu 11. Feb 2016 13:05:57

Re: MODBUS TCP RTU Gateway error

Postby Robert Siwek » Wed 11. May 2016 11:23:28

Witam,

ta informacja o błędach pojawia się w przypadku zakłucenia warstwy komunikacyjnej lub przerywania/zerwania łączności aplikacji z urządzeniem.
Należy przetestować wszystkie elementy sieci - rutery, swicze, kable ...
Robert
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests