Edycja w miejscu wartości

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Edycja w miejscu wartości

Postby michaloo » Thu 13. Aug 2015 17:55:44

Witam
Mam problem z edycją wartości, otóż wstawiłem obiekt typu tekst i zaznaczyłem opcję "edycja w miejscu wartości", wszystko działa dobrze, ale dodałem 2 obiekty o nazwach "+" i "-" i powiązałem je z moim polem tekstowym, plusem dodaje wartość o 1 a minusem odejmuję wartość o 1 i wszystko działa ok. Ale znowu wprowadziłem modyfikację i powiązałem przyciski + i - z bitem ze sterownika poprzez scrypt, gdy jest bit o wartości 1 przyciski działają (dodają i odejmują wartość o 1) a gdy jest bit o wartości 0 przyciski nie działają więc wszystko działa tak jak chciałem, ale nie potrafię zablokować edycji w samym obiekcie tekstowym, nie ważne czy mam bit 0 czy 1 cały czas mogę kliknąć na tekst i wpisać swoją wartość i tu jest problem przy bicie 0 ja nie chcę móc wpisywać żadnej wartości chcę mieć zablokowaną edycję wartości, proszę o pomoc jak to zrobić
michaloo
 
Posts: 6
Joined: Thu 13. Aug 2015 17:46:17

Re: Edycja w miejscu wartości

Postby Robert Siwek » Wed 19. Aug 2015 10:59:29

Witam,
w obiekcie typu tekst, w jego zakładce "Element" znajduje się konfigurator "Sterowanie aktywne", który jest domyślnie zaznaczony. Konfigurator ten należy dynamicznie powiązać ze zmienną sterującą (z danym bitem).
Robert
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09

Re: Edycja w miejscu wartości

Postby michaloo » Thu 20. Aug 2015 6:14:41

Dziękuję za odpowiedź, znalazłem tę opcję i wszystko działa ok
michaloo
 
Posts: 6
Joined: Thu 13. Aug 2015 17:46:17


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron