Rejestracja na żądanie i zapis do pliku exel'a

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Rejestracja na żądanie i zapis do pliku exel'a

Postby arek32 » Mon 02. Feb 2015 1:06:03

Witam
W mojej aplikacji mam proces w którym chcę rejestrować temperaturę w czasie. Użyłem do tego PmTrend.
Jak zrobić aby rejestracja uruchamiała się tylko na czas procesu np.za pomocą zmiennej (np. oStart=1 -start rejestracji, oStart=0 -stop rejestracji)
Jak zrobić aby trendowane dane (historia przebiegu procesu) zapisywały się do pliku exel'a (automatycznie lub po naciśnięciu przycisku ) ??
Dopiero zaczynam przygodę z Promotic i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam
arek32
 
Posts: 1
Joined: Sun 01. Feb 2015 23:48:34

Re: Rejestracja na żądanie i zapis do pliku exel'a

Postby Robert Siwek » Tue 24. Feb 2015 15:48:18

Witam,
Odnośnie pierwszego problemu w bieżącej wersji PROMOTIC-a można to zrobić w ten sposób, iż a obiekcie PmTrend zostanie WYŁĄCZONY automatyczny zapis.
Następnie wytworzy Pan sobie nowy obiekt PmTimer, ustawi odpowiednią częstotliwość jego wykonywania (=częstotliwość trendowania wartości).
W skrypcie onTick timera napisać skrypt, który będzie wywoływać metodę Run odpowiedniego obiektu PmTrend.

W ten sposób zapewni Pan to, co w trendzie można ustawić przy pomocy automatycznego zapisu danych.
To rozwiązanie ma jednak tą zaletę, iż np. przycisk dwustanowy może być powiązany z właściwością Enabled obiektu PmTimer, przez co można włączać/wyłączać timer i co za tym idzie to również trendowanie.

Trendowanie można również powiązać ze zmienną odczytywaną ze sterownika, wtedy do takiej zmiennej należy wytworzyć rozszerzenie danych typu WriteAction, wykonywane PO ZMIANIE jej wartości.
Następnie w zdarzeniu onItemAfterWrite można włączyć/wyłączyć trendowanie na podstawie wartości zmiennej.
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron