Przykładowy skrypt na alarmowanie

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Przykładowy skrypt na alarmowanie

Postby sweetdreams » Mon 15. Dec 2014 1:08:28

Witam.Chciałbym stworzyć proste alarmowanie za pomocą skryptu w Promotic.Mam utworzony obiekt alarmowania.Wiem,że musze skorzystać z
http://www.promotic.eu/pl/pmdoc/Objects ... Active.htm
Mam zrobiona prostą symulację napełniania zbiornika przy użyciu skryptu.Próbuje to zrobić w taki sposób, lecz nie działa.
Code: Select all
Dim Alarm
Set Alarm = pMe.Pm("../Alarms")

Alarm.Item("alarm0").Active =Poziom. value > 20

Dodatkowo mam utworzony alarm w obiekcie PmAlarmEvent
Image
Prosze o pomoc! :(
sweetdreams
 
Posts: 1
Joined: Mon 15. Dec 2014 0:58:28

Re: Przykładowy skrypt na alarmowanie

Postby Kazimierz Heczko » Wed 07. Jan 2015 10:36:16

Witam.
W pana przypadku nie należy stosować właściwości Active obiektu PmAlarmEventItem, lecz trzeba zastosować metodę Activate (lub ActivateNew) obiektu PmAlarmEvent. Chodzi o to, że w opisywanym przez Pana przypadku Pan próbuje włączyć alarm w szablonie alarmu, a alarm trzeba włączać nie dla szablonu, lecz dla poszczególnej pozycji alarmowej.
Przykładowo szablon alarm0 można wykorzystać do "wytworzenia" alarmu o przekroczeniu tempetatury, poziomu, przepływu itd, lecz włączyć należy osobno alarm przekroczenia temperatury, osobno przekroczenia poziomu, osobno przekroczenia przepływu itd. Tego niestety nie da się osiągnąć przy pomocy właściwości Active, która zmienia stan istniejącej pozycji PmAlarmEventItem (nie szablonu). Metoda ActivateNew wytwarza nową pozycję AlarmEvent na podstawie określonych parametrów, dalsze szczegóły są w dokumentacji:
http://www.promotic.eu/pl/pmdoc/Objects/Promotic/PmAlarmEvent/PropMeth/ActivateNew.htm

Pozdrawiam
Kazimierz Heczko
 
Posts: 69
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron