Odwzorowanie zmiennej real w Promotic

Główne forum techniczne dla dyskusji dotyczących problemów przy wytwarzaniu aplikacji PROMOTIC oraz sposobach ich rozwiązania.

Odwzorowanie zmiennej real w Promotic

Postby Andrzej74 » Wed 22. Oct 2014 20:18:19

Witam.
Mam taki problem - łączę się ze sternikiem S7 po ethernecie, przez OPC-serwer INAT podczytuje dane do wizualizacji w Promotic'u. Jednak o ile dane typu np. byte są prawidłowo odwzorowane (wartość widziana w PLC jest taka sama jak wyświetlana w Promotic), to zmienne typu real już nie. Zmienna typu real zdefiniowana w Inat Opc Serwer jest podana jako 4 bajty (zgodnie z zapisem w S7 - np. MD238), ale w obiekcie OPC Client -> Data po dodaniu nowej zmiennej nie mam wyboru typu "real" tylko albo "Variable" albo "Single". Niestety, obie opcje nie sprawdzają się, zamiast np. 20,7C (wartość w PLC S7) widzę 1101371776, czyli Promotic zamiast zapisu real widzi double integer.
Idzie jakoś to obejść?
Andrzej.
Andrzej74
 
Posts: 2
Joined: Sat 04. Oct 2014 20:58:16

Re: Odwzorowanie zmiennej real w Promotic

Postby Robert Siwek » Fri 31. Oct 2014 12:18:52

Witam serdecznie,

Promotic potrafi pacować z róznymi typami danych. W obiekcie OPC Client -> Data po dodaniu nowej zmiennej należy utawić typ danych Double lub Variant. Drugi z podanych jest o tyle wygodniejszym, że zmienna zawsze dostosuje się do typu danych serwera, które są wczytywane.
Robert Siwek
Robert Siwek
 
Posts: 94
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:29:09

Re: Odwzorowanie zmiennej real w Promotic

Postby Andrzej74 » Sun 02. Nov 2014 16:16:11

Kombinowałem tak. Kombinowałem z "Variant" oraz "Single", teraz sprawdziłem także "Double" - ale też nie działa - zamiast 4.7 (wartość w S7) widzi 1083388723 (watrość w Promotic). Może coś jest po stronie INAT OPC Serwer, na razie radze sobie tak, że przepisuję zmienne do Integer, i te widzi dobrze.
Wcześniej - na innym OPC (Kepware 5.5) też było dobrze, więc może jednak na prawdę coś jest z INAT, a nie Promotic'iem.
Dziękuję za zainteresowanie, i za odpowiedź.
Andrzej74
 
Posts: 2
Joined: Sat 04. Oct 2014 20:58:16


Return to Nie wiem jak zrobić...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests