PmAlarmEvent: Další sloupec u alarmů (doba)

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

PmAlarmEvent: Další sloupec u alarmů (doba)

Postby Libor » Tue 26. Feb 2013 8:30:04

Hezký den,

mám dotaz ohledně alarmů. Lze nějakým způsobem ukládat i dobu, po kterou je alarm aktivní - tzn. čas vzniku - čas zániku. Stačilo by mi, aby se tento údaj ukládal do .al souboru. V prohlížcečce nemusí být viděn.

Děkuji.

S pozdravem

Libor
Attachments
promoticc.png
promoticc.png (71.78 KiB) Viewed 5444 times
Libor
 
Posts: 26
Joined: Thu 07. Feb 2013 8:23:08

Re: Další sloupec u alarmů (doba)

Postby Tomáš Bräuer » Tue 26. Feb 2013 8:42:21

Tady je to trochu složitější.
1) Máme v plánu udělat to co říkáte, ale s jedním rozdílem. My chceme dovolit projektantovi nechat zobrazit v prohlížečce alarmů (stavy i historie) další nepovinný sloupec. A to délku trvání alarmů. Ale nebyla by v souborech, jenom by se počítala jako rozdíl timeon a timeoff (případně vůči aktuálnímu času pokud ještě trvá). Nám jde o to, co je vidět v našich prohlížečkách, ani nečekáme, že by se naše soubory alarmů zpracovávaly ručně jinde (není to priorita, tou je naše prohlížení). Takže toto bychom rádi udělali, je otázka, zda to je pro vás vhodné. Nicméně pokud chcete zpracovávat si sám naše alarmní soubory, tak přece délku trvání alarmu určíte lehce tak, jak jsem nastínil výše, takže myslím, že od nás nic nepotřebujete.

2) Pokud pracujete s alarmy skriptově a nikoliv datovým rozšířením, tak si můžete zapsat při metodě PmAlarmEvent.Inactivate (respektive o řádek před ní) do sloupce s poznámkou (UserNote případně Comment).

Ale výpočet délky trvání rozdílem časů je podle mne lepší a snadný.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Další sloupec u alarmů (doba)

Postby Libor » Tue 26. Feb 2013 9:08:50

Děkuji. V současné době požívám výpočet doby trvání právě v excelu. Pouze jsem se chtěl dotázat, zda-li je ještě i jiná možnost.
Libor
 
Posts: 26
Joined: Thu 07. Feb 2013 8:23:08


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests