Odkaz na bit v doublewordu

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Odkaz na bit v doublewordu

Postby Libor » Thu 21. Feb 2013 9:32:26

Hezký den,

promotic mi čte z PLC data jako double word. Nevím však, jak se v Promoticu odkazovat přesně na daný bit. Jak je vidět v příloze - u alarmů v tom není žádný problém. Odkážu se spolehlivě třeba na 3 bit v double wordu. Já však potřebuji v objektu PmPanel v samotné grafické editaci nastavit, že mi text změní barvu, pokud se v daném bitu změní hodnota. Kliknu si tedy na text, u kterého chci změnit barvu, dále zvolím Barva textu a napojím vazbou tabulka jednoduchá. Bohužel nevím, jak zde vyplnit tabulku. Jak jsem již řekl, potřebuji se odkázat třeba na 3 bit - text zčervená.

Děkuji.

Libor
Attachments
promotic.png
promotic.png (121.31 KiB) Viewed 4410 times
Libor
 
Posts: 26
Joined: Thu 07. Feb 2013 8:23:08

Re: Odkaz na bit v doublewordu

Postby Tomáš Bräuer » Thu 21. Feb 2013 12:42:21

Objekt Var (viz http://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Objects/Promotic/PmObject/Var/Iface.htm) má kromě vlastnosti Value (celý DWORD u vás) i vlastnost Bit s parametrem číslo bitu.
Takže si můžete u řídící proměnné vazby tabulka nastavit vazbu PP na bit ve Var v PmData viz dále.

Vazba PP má 2 konfigurátory:
1) cesta k objektu => cesta na konkrétní Var v PmData => např /kotel/data/#vars/teplota
2) vlastnost v objektu => jméno vlastnosti v objektu => místo Value zde budete mít např Bit(3)

Toto je nejjednodušší a protože vlastnost Bit je ReadWrite => dá se využít nejenom ke čtení bitu, ale i k zápisu bitu.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest