Vzdálený přístup k OPC Win7

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Vzdálený přístup k OPC Win7

Postby ondra.bi » Fri 30. Aug 2013 14:23:52

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl v kofiguraci DCOM pro přístup k OPC na WinXP a Win7. Mám klienta s Promoticem na WinXP a OPC server na Win7. Zkoušel jsem nejprve konfiguraci serveru také pod WinXP podle vašeho návodu. Nejprve mi Promotic hlásil, že se nemůže připojit:
1 - OPC: Client.ConnectToServer.CoCreateInstanceEx: Bad result - 800706ba
1 - PmObject "/OpcClient" (PmOpcClient) Nelze se připojit k OPC serveru - (No description)
Ale po přidání vyjímek do firewallu funguje.

Pak jsem postupoval stejným způsobem se serverem na Win7, ale po vypnutí firewallu píše:
1 - OPC: ClientGroup.Connect: Bad result from ConnectionPoint.Advise -
1 - PmObject "/OpcClient/SOE" (PmOpcClientData) ClientGroupRT.Connect - failed - (2147942405)Přístup byl odepřen.

Při konfiguraci dat v PmOpcClientData můžu normálně procházet jednotlivé položky OPC, ale po spuštění se nepřipojí.
Už nevím, kde hledat.
Děkuji
ondra.bi
 
Posts: 14
Joined: Thu 14. Mar 2013 11:05:16

Re: Vzdálený přístup k OPC Win7

Postby Tomáš Bräuer » Wed 04. Sep 2013 11:27:24

Dobrý den,
konfigurace DCOM je záležitostí nastavení Windows a nikoliv PROMOTIC. Bohužel se jedná o poměrně složitý postup. V naší dokumentaci jsou shrnuty naše vlastní zkušenosti s konfigurací DCOM, kdy jsme prošli několikrát postupem konfigurace, zapisovali kroky do návodu pro uživatele, abychom jim usnadnili jejich činnost. Na našich testovacích strojích nezapojených do domény postup v nápovědě v minulosti stačil pro konfiguraci několika pokusných DCOM serverů na Windows 7. Microsoft samozřejmě neustále zpřísňuje z důvodu bezpečnosti různá nastavení, takže se může stát, že už to neplatí a nějaký krok chybí nebo chybí v určité konfigurace operačního systému a konkrétního OPC. Pokud přijdete na chybějící informaci, budeme samozřejmě rádi pokud nám to sdělíte a my bychom to zapsali do dokumentace. Některé návody jsou založeny na zkušenostech uživatelů a nikoliv našich.
V každém případě pokud nedostačuje náš návod, tak v dokumentaci http://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Directions/HowConfigureDcomOpc.htm máme odkaz na originální návody firmy stojící za OPC viz http://www.opcactivex.com/Support/Tutorials/DCOM_Tutorial_-_Configuring_th/dcom_tutorial_-_configuring_th.html . Chyba 2147942405 neboli 80070005 hexa je Access Denied a je to typická chyba od špatné konfigurace oprávnění. Zatím nemám ještě z jiné strany hlášeno, že by postup byl nefunkční.
Bohužel vám nemůžu pomoci, i když chápu bezmoc při konfiguraci DCOM, protože jsem si tím několikrát sám prošel. Z hlavy nevím, kde je problém, a pomoc by znamenala mnoho hodin případně dní neustálého zkoušení a hledání informací, než se DCOM rozjede, navíc ve vaší konkrétní konfiguraci.
S rozhraním COM na jednom počítači problémy nikdy nejsou (OPC přímo na PC s PROMOTIC), problém je až technologiíí DCOM firmy Microsoft, která umožňuje volat COM na jiném PC odtud DCOM (distributed) a tady vznikají všechny potíže s nastavením oprávnění. Zkusit také hledat i na webu klíčová slova DCOM OPC AccessDenied Windows 7 .
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron