Sprístupnenie trendov online vo forme XML

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Sprístupnenie trendov online vo forme XML

Postby Nemo » Tue 14. Jun 2022 10:49:09

Dobrý deň,
je možné prostredníctvom web servera sprístupniť trendované údaje vo formáte XML?
Modelová situácia:
Premenné v objekte PmData sú pomocou datových rozšírení trendované v trende "Historia" a pravidelne ukladané do lokálneho .dbf súbora. Tento trend má nakonfigurovaný Web Server zaregistrovaný do web zložky pre trendy. Chcel by som server nakonfigurovať tak, aby mi pri prístupe na server, napríklad na http://localhost:port/trends/historia.xml, vrátil trendované údaje spolu s časovými značkami (ideálne by bolo keby bolo možné pomocou parmametrou HTTP GET požiadavky nastaviť časový interval žiadaných hodnôt). Je niečo takéto možné? Ak áno, viete mi poradiť ako približne na to? Moje doterajšie pokusy skončili neúspechom.
V manuále k Trendom som sa totiž dočítal, že "Server může být Web komponentou a poskytovat do Internetu/Intranetu data ve formátu XML a HTML." Len neviem či to správne chápem a či je možná takáto konfigurácia.
Vďaka.
Nemo
 
Posts: 1
Joined: Fri 27. Nov 2020 10:00:05

Re: Sprístupnenie trendov online vo forme XML

Postby Tomáš Bräuer » Mon 29. Aug 2022 12:08:50

Dobrý den,
přestože naše trendová prohlížečka komunikuje s trendovým serverem pomocí XML dotazu s parametry, tak máme velké množství parametrů a variant a jedná se o interní záležitost, kterou nemáme záměrně popsanou. Protože je předpoklad, že se rozhraní mění a bude měnit i nadále.
Z našeho pohledu by byl doporučený postup volat metodu na serveru, která zavolá https://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Objects/Pma/PmaTrendGroup/PropMeth/GetData.htm a výsledek vrátí přímo jako 2 rozměrné pole do web clienta PROMOTIC. Pokud ovšem klientem není PROMOTIC, ale cizí program, můžete pomocí PmaWebDir si udělat vlastní XML nebo HTML stránku, kterou nabídnete na určité web adrese, a její obsah vyrobíte skriptem v některé z události PmWebDir, kde budete mít k dispozici i dodané parametry. Takže v události zavoláte GetData s časy převzaté s parametrů stránky a výsledné 2 rozměrné pole převedete na JSON, XML, CSV.
Toto by byl podle mne doporučený postup, protože aplikaci opatříte aplikačním rozhraním pro získání dat namísto abyste využívali přímo náš interní dotazovací jazyk, který se mění, šifruje apod.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests