Zobrazovaní trendů

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Zobrazovaní trendů

Postby foplt » Thu 15. Aug 2019 6:37:01

Dobrý den,

Měl bych dva dotazy
První je jestli je možné (a jak to udělat) v objektu PmiAx (TrentView) zobrazovat data v grafu na určitý pošet desetiných míst. I když v tabulkovém zobrazení jsou data s třemi desetinými místy tak v grafu jsou pouze celá čísla.

Když mám v vytvořený trendView ve kterém je např. 12 proměnných jak udělat aby bylo možné pomocí tlačítka skrýt všechny proměné aby si pak uživatel mohl vybrat pouze jednu proměnou, nebo naopak zobrazit všechny. Jde mi to pouze tak že v tabulce nad grafem se dá zaškrtávat jestli se daná proměná má zobrazit nebo ne, ale pokud mám více proměných tak je nepraktické to odklikávat po jedné proměné.

Děkuji za radu
foplt
 
Posts: 3
Joined: Mon 01. Jul 2019 14:31:33

Re: Zobrazovaní trendů

Postby Tomáš Bräuer » Thu 22. Aug 2019 8:11:31

Dobrý den,
nenapsal jste verzi promotic, budu předpokládat že obraz je v JavaScript.

ad 1) Formátu zobrazení hodnot je v trendech v grafické podobě více. Měl jste na mysli zobrazení v tabulce nad grafem nebo v tooltipech?

ad 2) Trend se zviditelňuje/zneviditelňuje pomocí vlastnosti tvTrend.Visible což se provádí předpřipraveným skriptem po klepnutí zatržítka v tabulce pro vybraný trend. Pokud potřebujete zneviditelnit všechny, potom stačí projít v cyklu všechny tvTrend objekty v prohlížečce a nad každým zavolat Visible = false;
Takže něco jako:
Code: Select all
var oTrends = pMe.Items("/TrendsView");
for (var i=0; i<oTrends.TrendsCount; i++)
  oTrends.Trends(i).Visible = false;

Udělejte si pomocné tlačítko nebo menu a v něm si naprogramujte příslušné kombinace.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Zobrazovaní trendů

Postby foplt » Thu 22. Aug 2019 12:37:25

Verze promotiku je 8.3.31
ad 1) Myslel jsem zobrazení v tooltipech

ad 2) Podle Vaší rady jsem přidal skript a již to funguje. Děkuji
foplt
 
Posts: 3
Joined: Mon 01. Jul 2019 14:31:33

Re: Zobrazovaní trendů

Postby Tomáš Bräuer » Fri 23. Aug 2019 13:21:42

Formát zobrazení hodnoty v Label (Tooltip) se přebírá z nastavení formátu ScaleValue/Popisky vnitřku stupnice kde máte Formát popisků (Asi 0 = automaticky) a Hodnota formátu, která zhruba určuje celkový počet platných cifer v zobrazení. Takže zvětšete tuto hodnotu např na 8 a zobrazí se vám i desetinná místa. Ve stávající verzi lze zobrazit maximálně 6 desetinných míst, ale v příští verzi jsem přesnost zvýšil.
Lze nastavit i skriptově vlastnostmi LabelFormat a LabelFormatType
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron