Dynamická změna textu nadpsi obrazovky

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Dynamická změna textu nadpsi obrazovky

Postby mace » Tue 16. Jul 2019 12:28:00

Zdravím, potřeboval bych poradit s možností dynamické změna textu (nadpisu) obrazovky. Horní stavový řádek mám vyřešeny jako samostatnou obrazovku (pmPanel), kde jsou vloženy objekty PmiPanel a do něj jsou vloženy objekty Pmitext + další. Na každé samostatné obrazovce potom používám objekt PmiWFrame, který načte a zobrazí horní stavovou lištu. To funguje dobře a je tak snadné modifikovat horní lištu z jednoho místa a krásně se propisují změny do všech obrazovek. Nedaří se mi ale v rámci načtení a zobrazení stavové lišty v objektu PmiWFrame modifikovat dynamicky nadpis tohoto zobrazení (tedy vlastnost text objektu PmiText, který se zobrazí ), zkoušel jsem to pomocí definice parametru a pak s využitím makra $par:Nazev, nebo pomocí skriptu, ale bez úspěchu.
Díky za radu.
mace
 
Posts: 5
Joined: Wed 03. Jul 2019 8:45:05

Re: Dynamická změna textu nadpsi obrazovky

Postby mace » Fri 19. Jul 2019 7:49:14

Tak už to mám "elegantně" vyřešené přes jednu globální string proměnnou a při každém načtení panelu si v události nastavím tuto proměnnou na požadovaný text. Pak už stačí jen napojit Nadpis přes PP právě na tento string.
Každopádně díky za zvěřejnění.
mace
 
Posts: 5
Joined: Wed 03. Jul 2019 8:45:05

Re: Dynamická změna textu nadpsi obrazovky

Postby Petr Návrat » Fri 19. Jul 2019 15:05:05

Dobrý den
Ano, asi jste zvolil dobré řešení.
Petr Návrat, navrat@microsys.cz
Petr Návrat
Administrátor
 
Posts: 75
Joined: Thu 13. Dec 2012 14:32:08


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron