Prohlížeč trendů - načtení jednotlivých proměnných

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Prohlížeč trendů - načtení jednotlivých proměnných

Postby Dawemk » Mon 22. Oct 2018 12:27:43

Dobrý den,
pokud se tu již můj problém řešil, tak se omlouvám za opětovný dotaz.
Pro zákazníka pomocí Promoticu vyčítám z PLC určitý počet proměnných a automaticky je přeposílám na vzdálený PC, kde se k nim přes webový klient (nebo přímo v PC) zákazník připojí a prohlíží si je. Pro normálního uživatele PC není zrovna zcela ideální vkládání proměnných do prohlížeče trendů přes "Nastavení prohlížeče trendů", takže se snažím pro lepší uživatelské ovládání vytvořit tlačítka, kterými by uživatel aktivoval určitou proměnnou (nebo skupinu porměnných) v prohlížeči trendů (Panel Trends View), jak to nejlépe udělat?
Doposud jsem si chtěl vytvořit pro každou proměnnou (nebo skupinu poroměnných) konfigurační skupinu/soubor (například myFile.tg) a pomocí příkazu LoadCfg, který by se aktivoval při stisku tlačítka je zobrazovat v prohlížeči trendů.
Nyní mám pro tlačítko (PmiButton) ve složce "Události" pro "onButtonUp" nadefinovaný následující příkaz:
var oTView = pMe.Acx;
oTView.LoadCfg("serverfile.tg:myFile.tg", 11);
oTView.Draw();

Přesto mi to nefunguje/nereaguje. Proto bych se rád zeptal, kde dělám chyby nebo zda to vůbec může takhle fungovat. Navíc pokud by existoval jednodušší a lepší způsob (příkaz) pro zobrazení proměnných v prohlížeči trendů, než je pomocí použítí konfiguračních souborů, tak budu rád za radu.
Dawemk
 
Posts: 1
Joined: Tue 16. Oct 2018 11:25:46

Re: Prohlížeč trendů - načtení jednotlivých proměnných

Postby Pavel Klimíček » Mon 29. Oct 2018 11:01:14

Dobrý den.
Nevím co přesně znamená, že "automaticky přeposíláte určitý počet proměnných na vzdálené PC".
Ale skript, který jste uvedl rozhodně fungovat musí za předpokladu:
- že objekt PmTrend (obsahující požadavané proměnné) a obraz s prohlížečkou je zpřístupněn do webu.
- že soubor který jste z nastavení prohlížečky trendů exportoval metodou "SaveCfg" je umístěn ve složce "Cfg" aplikace na serveru.
- že webový klient je adresou připojen k tomuto serveru.

Můžete použít i jinou metodu.
Inspirovat se můžete příkladem dodávaným se systémem PROMOTIC nazvaným AppExamples.
Tam si tlačítky vybíráte jednotlivé proměnné přímo v technologickém obraze.
A ty které si vyberete zobrazíte přímo v prohlížečce trendů.
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests