1/4 hodina

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

1/4 hodina

Postby legutko » Wed 03. May 2017 17:57:28

Dobrý den,

omlouvám se, ale nějak jsem nepochopil nabízený Canvas pro sledování 1/4 hodiny. Popis je poněkud stručný. Values jsou prosím co? Jako že si mám každou vteřinu uložit hodnotu do stringu za další středník? Co je potom tedy hodnota odhad? Synchronizačním pulzem mám nejspíš spouštět nějaký časovač, který bude dělat plnění hodnot?

Děkuji za "nakopnutí správným směrem", nějak jsem v tom zabloudil.
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19

Re: 1/4 hodina

Postby Pavel Klimíček » Fri 05. May 2017 14:26:13

Dobrý den.
Pokud se založí předkonfigurace pro sledování energetické 1/4 s "emulací hodnot", pak v události "onRefresh" vnořeného canvas prvku je skript který tuto emulaci provádí.
Princip je takový:
Do proměnné "values" se na začátku 1/4 hodiny zapíše 0.
S každým dalším pulsem se za středník přidá hodnota spotřeby od počátku 1/4 hodiny. např: values = 0;7;11;13;16;19 atd.
Do proměnné "valEstimate" se zapisuje hodnota odhadu podle vzorce: spotřeba od začátku čtvrthodiny / počet pulsů od začátku čtvrthodiny * celkový počet pulsů za celou čtvrthodinu.
Například: 37 kw / ve 42 pulsu * 180 (valEstimate = 158.6)
Proměnná "valLimit" představuje hodnotu sjednaného limitu a je v podstatě konstantou.

V praxi to znamená že skript s emulací se smaže.
V aplikaci se založí 3 proměnné v objektu PmData.
2 proměnné typu double na keré se vazbou PP napojí proměnné prvku canvas "valEstimate" a "valLimit".
A třetí proměnná typu string na kterou se stejnou vazbou napojí proměnná "values".

Tyto proměnné v aplikaci je pak nutné výše popsaným způsobem plnit.
(hodnotový rozsah stupnice lze nastavit v proměnné "maxY" vnějšího prvku canvas)
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59

Re: 1/4 hodina

Postby legutko » Sat 06. May 2017 7:02:26

Dobrý den,

děkuji za vyčerpávající odpověď. Moje úvaha byla tedy přibližně správná, ale nemám poslední dobou moc času na systém "pokus - omyl", tak jsem se zeptal.
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests