PmCommMsg nenapĺňa premenné prijatými dátami

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

PmCommMsg nenapĺňa premenné prijatými dátami

Postby majaneck » Fri 20. Jan 2017 14:07:06

Na komunikačnom protokole PmModbusMr (serial) nastavenom na prenosový mód RTU som založil objekt PmCommMsg. Parametre správy mám nastavené na "XX - User defined opened function". Formát vysielanej správy som nastavil pomocou premenných v "+ Data-zaslání". Spustím aplikáciu, komunikácia po sériovej linke prebieha podľa môjho očakávania. Komunikačná správa je odoslaná a odpoveď prijatá so statusom OK (odsledované monitorom komunikačnej linky v "Info system"). Avšak premenné definované v "+ Data-přijem" sa nenaplňajú prijatými dátami (odsledované v "Info system"). Neviete mi niekto poradiť, kde mám zádrhel?
Ďakujem.
majaneck
 
Posts: 1
Joined: Fri 20. Jan 2017 13:47:46

Re: PmCommMsg nenapĺňa premenné prijatými dátami

Postby Petr Návrat » Wed 25. Jan 2017 14:57:04

Dobrý den

Teď jsem to zkoušel a mě to funguje.
Pokud mi pošlete váši aplikaci, mohu zjistit kde máte chybu.
Když, tak mi pošlete:
- Vaši aplikaci (.pra soubor)
- předtím tuto aplikaci spusťte a jednou zakomunikujte touto zprávou (všechny ostatní zprávy zrušte).
Pak se podívejte do INFO systému do položky /COMM/PmModbus - tam by měl být v záložce Monitor výpis přesně toho co se vyslalo a přijalo.
Tuto položku uložte do souboru (v INFO systému tlačítko vpravo "Tisk do souboru") a výsledný txt soubor mi pošlete také.

Tak budu moci zjistit jak to máte nakonfigurované a jak vypadá zpráva.

Petr Návrat
navrat@microsys.cz
tel: -420 596 614 302
Petr Návrat
Administrátor
 
Posts: 79
Joined: Thu 13. Dec 2012 14:32:08


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron