Pořadí trendů

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Pořadí trendů

Postby kmpc » Fri 19. Aug 2016 11:01:47

Dobrý den,
mám proměnné v PmData. Proměnné dám datové rozříšení PmTrend. Defaultně je políčko pořadí vyplněné na -1, takže po ukončení editace se pořadí vyplní poslední číslo v pořadí. Pokud vložím proměnnou hned na druhou pozici (celkově mám např 50 proměnných), tak číslo pozice bude 51.
Chtěl bych se zeptat, zda jde nějak šikovně změnit pořadí trendu a né pouhým přepsáním hodnoty. V popisovaným příkladu bych musel přepsat všech 50 proměnných, což je docela neefiktivní.

Děkuji za odpověď.
kmpc
 
Posts: 31
Joined: Thu 12. May 2016 6:39:20

Re: Pořadí trendů

Postby admin » Fri 19. Aug 2016 12:59:48

Dobrý den,

jednou z možností je otevřít XML obsah objektu v záložce "Obsah" v editoru aplikace a přepsat pořadí zde. Další možností je vyexportovat proměnné objektu např. do CSV souboru, tento pak hromadně zeditovat (např. v Excelu) a po úpravě naimportovat proměnné zpět do PROMOTIC aplikace. Mějte však na paměti, že se tímto změní struktura dat trendu a starší data (před změnou) již nebude možné kontinuálně zobrazit v tomto trendu (budou pak vidět jen data po změně pořadí).
admin
Administrátor
 
Posts: 69
Joined: Wed 12. Dec 2012 15:43:09

Re: Pořadí trendů

Postby kmpc » Mon 22. Aug 2016 15:05:20

Dobrý den,
tyto varianty mě taky napadali, ale nepříjdou mi moc uživatelsky příjemné. Napadlo mě jestli by se pořadí nedalo nějakým způsobem spojitt například s pořadím proměnné v PmData (index v PmData).

Z vaší odpovědi předpokládám, že to v tuto chvíli nejde, tudíž bych chtěl navrhnout, zda-li by bylo možné se nad tím zamyslet a eventuelně to zakomponovat do některých z dalších verzí.

Děkuji za odpověď.
kmpc
 
Posts: 31
Joined: Thu 12. May 2016 6:39:20

Re: Pořadí trendů

Postby albiman » Tue 20. Sep 2016 7:27:09

Dobrý den.
Také se přidávám k tomuto návrhu, teoreticky by bylo dobré to třeba vyřešit pomocí makra.
Navíc by se hodila i případná možnost provést změny tabulky trendů z vývojového režimu Promoticu.
Né vždy je žádoucí, aby se Promotic pokusil o změny tabulek až při startu runtime režimu (při vkládání položek doprostřed se změna tabulky neprovede a trend se nebude ukládat).
albiman
 
Posts: 26
Joined: Tue 12. Feb 2013 21:51:12


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests