Scan klávesy (tlačítka myši)

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Scan klávesy (tlačítka myši)

Postby roboD » Mon 16. Nov 2015 10:46:50

Dobrý deň,
ak je to možné, prosím poraďte mi. Je možné v Promoticu zistiť dlhšie podržanie klávesy (alebo kliknutej myši)?
Potrebujem vyriešiť situáciu, keď bude dlhšie stlačené tlačítko na myši a funkcia uvedená v udalosti sa mi bude automaticky opakovať, prípadne sa vyvolá iná funkcia s odlišnými parametrami. Proste chcem vylúčiť, aby klient neustále klikal na ten istý objekt.
Za odpoveď dopredu ďakujem.
roboD
 
Posts: 4
Joined: Thu 02. Apr 2015 9:13:23

Re: Scan klávesy (tlačítka myši)

Postby Tomáš Bräuer » Mon 23. Nov 2015 10:17:56

Dobrý den,
tak zde jsem nepochopil požadavek.
1) Pokud vám jde o zachycení opakovaného aktivního klikání uživatelem na stejnou akci, tak to si musíte řešit v aplikaci sám, stejně jako přístupová práva, nebo to, že daný objekt není dostupný pro ovládání. Určitě jde udělat vazba Visible s podmínkou že aktuální čas je větší než čas posledního stisku plus doba neopakování. Nebo nezaložený na čase, ale proměnná by se nahodila akcí a shodila jinou akcí, takže akce by byla zakázána, doku by se neodblokovala jinou akcí. Možností máte hodně a jde o aplikační chování.
2) Jestli vám jde o odfiltrování opakovaných Down zpráv, které chodí, když držíte stisknuté tlačítko, tak tady je třeba říct, že to platí pouze pro klávesnici, pro myš přijde jeden Down a jeden Up do páru. Navíc doporučujeme v každém případě vždy reagovat až na Up (kromě případů kdy Down něco zapne a Up něco vypne). Protože při akci se často přepínají okna aplikace a pak bývá velký problém s tím Up, které se buď stratí a tlačítko zůstane ve špatném stavu nebo v horším případě přijde novému oknu a to zareaguje neočekávaně. Pokud budete reagovat na Up, tak nebudete mít problém ani u klávesnice a už vůbec ne u myši.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests