zobrazenie premenne string z PLC

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

zobrazenie premenne string z PLC

Postby matej » Wed 15. Jul 2015 12:22:51

Zdravím,

s Promotic začínam a testujem, potreboval by som poradiť, ako zobrazím v textovom poli premennú typu string z PLC automatu simatic.
Mam vytvorenú fungujúcu komunikáciu (odskúšané) s PLC a nakonfiguroval som premennú podľa obr. 1.

Väzbu na vlastnosť objektu som urobil podľa obr.2.

Problém asi bude, že string nemá hodnotu value, ale neviem ako mám zobraziť jeho adresu.

Ďakujem za rady.

Matej Čopík
Attachments
2.JPG
2.JPG (155.71 KiB) Viewed 7441 times
1.JPG
1.JPG (136.86 KiB) Viewed 7441 times
matej
 
Posts: 3
Joined: Wed 15. Jul 2015 12:12:21

Re: zobrazenie premenne string z PLC

Postby Kazimierz Heczko » Thu 16. Jul 2015 15:53:11

Dobrý deň,

vo Vámi zaslaných obrázkoch nevidím nič nesprávne nastavené, čiže malo by fungovať zobrazovanie vyčítaných hodnôt v PmiText grafickom prvku.
Ale neviem, či máte vyskúšanú komunikáciu vrátane čítania STRING premenných.
Preto sa skúste pozrieť (po spustení aplikácie) do INFO systému na hodnoty v objekte PmCommData, či tam budú správne zobrazené hodnoty.
Ak komunikácia bude v poriadku tak by som Vás poprosil o zaslanie Vašej aplikácie, aby sme sa mohli na tento problém pozrieť bližšie.

S pozdravom
Kazimierz Heczko
 
Posts: 68
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:28:56

Re: zobrazenie premenne string z PLC

Postby matej » Mon 20. Jul 2015 14:43:45

Dobrý deň,

ako som už spomínal, s promotic začínam, takže vopred ďakujem za pomoc.

V prílohe posielam obrázok s obrazovkou v promotic + info systému, že premenné sú nakonfigurované (quality - good) ale nič nevyčíta + je tam VAT tabuľka zo Simatic Step 7, že v premenných sú dáta.

V prílohe tiež posielam projekt Promotic MOPS_zber_dat1.zip.
Na hlavnej obrazovke funguje iba tlačidlo: L2 CLH630.02P a dáta sa snažím vyčítať na obrazovke Parametre 1.
Na ostatných obrazovkách sú pokusy o vytvorenie a naplnenie tabuľky dátami z PLC (to mi tiež zatiaľ nefunguje).

Ďakujem
Attachments
4.JPG
4.JPG (199.44 KiB) Viewed 7423 times
MOPS_zber_dat1.zip
(31.72 KiB) Downloaded 538 times
matej
 
Posts: 3
Joined: Wed 15. Jul 2015 12:12:21

Re: zobrazenie premenne string z PLC

Postby matej » Wed 22. Jul 2015 8:04:10

Dobrý deň,

problém so zobrazovaním string hodnoty v promotic bol v tom, že program v PLC síce zapísal string reťazec do premennej, ale nezapísal dĺžku stringu (vždy tam bola 0), preto Promotic nezobrazoval hodnotu. Po úprave programu v PLC, funguje zobrazovanie stringu v Promotic bez problémov.

Ďakujem za pomoc pri riešení problému.

Matej
matej
 
Posts: 3
Joined: Wed 15. Jul 2015 12:12:21


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests