délka parametru

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

délka parametru

Postby ondra.bi » Fri 19. Jul 2013 9:44:46

Po zadání textového parametru u PmInstance mi promotic nahlásil ať nezadávám víc jak 50 znaků. Nicméně řetězec se neořízl a i v programu se dál zpracoval celý. Zajímalo by mě, z jakého důvodu je toto omezení.

A ještě malou poznámku. V informačním okně při spuštěné aplikaci jsou parametry proházené. Bylo by dobré, kdyby byly seřazené stejně, jako jsou nadefinované.
ondra.bi
 
Posts: 14
Joined: Thu 14. Mar 2013 11:05:16

Re: délka parametru

Postby Tomáš Bräuer » Mon 22. Jul 2013 11:42:34

Dobrý den!

ad 1) V zadavateli jednoho parametru bylo formální omezení (upozornění) na délku 50 znaků. Protože se to ve zbytku PROMOTIC netestuje a lze zadat i jiným způsobem, omezení jsem odstranil.

ad 2) V runtime v INFO není zobrazený výchozí stav parametrů, ale zobrazují se vyhodnocené parametry (případné makro výrazy, slučování úrovní, slučování parametrů PmInstance a PmPrototype), které jsou ale kvůli rychlosti uloženy nikoliv v podobě řetězce, ale v mapě parametrů. A mapa parametrů se sama organizuje na rychlost a nedrží pořadí. Takže pokud tam chci vidět aktuální stav parametrů, potom bohužel nebude nikdy dodrženo pořadí.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron