SQL

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

SQL

Postby ogast » Wed 28. May 2014 20:44:24

Dobrý den
1) začínám se učit MYSQL, jelikož se mi zatím nepovedlo spojení Promoticu s databází (pomocí PmAdo), tak jsem si chtěl ověřit funkčnost nejprve na nástroji OSQL.exe. Postupuji dle vaší nápovědy. Spustil jsem nástroj MsSQLInit.bat., když jsem do nástroje OSQL.exe použil příkaz "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Tools\Binn\OSQL.EXE" -S(local) -Upm_admin -Padmin ,tak se objevila chyba, které dosud nerozumím (viz.obr.) Samozřejmě cestu k OSQL.exe mám správně. Další poznatek je, že pokud jsem z onoho příkazu smazal -Padmin, tak se mě poté zeptalo na password, a zde se vyskytl také problém, že ač jsem stlačil jakýkoliv znak na klávesnici, heslo se mi nepodařilo vepsat.
osql.png
OSQL
osql.png (9.46 KiB) Viewed 7692 times

Pro informaci, používám 64bitovou verzi SQL Server 2008 R2, a v SQL Management přistupuji k serveru bez hesla, viz.obrázek
SQL.png
SQL.png (36.07 KiB) Viewed 7692 times

2) Další dotaz, spustil jsem nástroj SQLCMD.exe, kde bych si vyzkoušel také spojení s databází, ale po 5 vteřinách se toto okno automaticky zavře zatím nechápu proč to tak je.

Nevím, zda je moje náplň dotazů dostatečná, aby se vám povedlo mi odpovědět. Děkuji
ogast
 
Posts: 9
Joined: Mon 11. Mar 2013 11:32:40

Re: SQL

Postby Tomáš Bräuer » Thu 29. May 2014 15:21:39

Dobrý den,
nedoporučuji používat k inicializaci MSSQL pro použití s PROMOTIC pomocí vámi zvoleného postupu (povelové soubory MsSqlInit apod.) . Instalace viz http://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Subsyst ... nstall.htm.

Ke správě a inicializaci prostředí máme vizuální grafický nástroj PmDbAdmin.chm viz http://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Subsyst ... bAdmin.htm .

Povelový soubor nutno pro každý konkrétní příklad editovat a vyplnit do něj správné údaje, což jste nejspíše neudělal. Je to tam jenom pro znalejší, kteří si mohou tyto povelové soubory editovat a použít k automatické konfiguraci MSSQL např pro snadnou instalaci a konfiguraci nového systému na zakázce.

Na správu MSSQL existuje zdarma nástroj firmy Microsoft SQL Server Management Studio, ve kterém lze provádět správu MSSQL. Pokud se k MSSQL hlásite jménem a heslem, musíte při instalaci povolit tzv SQL autentizaci, ta bývá implicitně často potlačena, jinak se pracuje s Windows uživateli a na ty není naše konfigurace systému nastavena, pak si musíte vše udělat ručně sám. Pokud máte SQL nainstalováno pouze s Windows autentizací, lze v tomto MS nástroji dodatečně zapnout i SQL autentizaci.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: SQL

Postby ogast » Sun 01. Jun 2014 18:26:45

Ano děkuji, již jsem se připojil k lokálnímu serveru. Zvládne PmDbAdmin připojení i k vzdálenému serveru, respektive v jakém formátu mám uvést "název serveru", IP vzdáleného počítače + název serveru ? např. (//192.168.1.2/SQLEXPRESS). Samozřejmě asi musím povolit v samotném SQL serveru, aby měli přístup i "nelokální" uživatelé. Díky
ogast
 
Posts: 9
Joined: Mon 11. Mar 2013 11:32:40


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests