Virtuální klávesnice

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Virtuální klávesnice

Postby Martin » Fri 07. Jun 2013 11:35:24

Dobrý den,

Nejsem jestě "odborník" na Promotic. Ale mám dotaz.
Zkoušel jsem v aplikaci (v Promoticu) spustit tlačítkem virtální klávesnici příkazem pm.CreateProcess "osk.exe", ".", toto nefunguje. Když zadám příkaz pm.CreateProcess "calc.exe", ".", tak se vykoná bezproblému.
Netuším kde je zrada.
Na www stránkách je v "Dokumentace PROMOTIC" napsána tato věta: "V Demo aplikace systému PROMOTIC v menu Další/Zobrazení klávesnice a v Další/klávesnice je znázorněna jiná možnost jak lze pomocí myši (touchscreen) zadat požadované hodnoty aplikaci." Ale v Demu jsem nic nenašel.

Předem Díky za odpověď

Používám verzi 8.2.5 v systému Windows 7
Martin
 
Posts: 4
Joined: Fri 07. Jun 2013 11:20:10

Re: Virtuální klávesnice

Postby Tomáš Bräuer » Fri 07. Jun 2013 11:56:51

A zkoušel jste ve Windows vyvolat povel Spustit (Run) např pomocí klávesy <Win> + <R> a tam napsat osk.exe? Spustí se virtuální klávesnice viditelně na monitoru?
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Virtuální klávesnice

Postby Martin » Fri 07. Jun 2013 11:58:44

Spustí se bez problému.
Martin
 
Posts: 4
Joined: Fri 07. Jun 2013 11:20:10

Re: Virtuální klávesnice

Postby Martin » Fri 07. Jun 2013 14:26:57

Zkusil jsem to přes soubor *.BAT. Do něj jsem napsal toto: start "c:\windows\system32" osk.exe
A vyhodilo to hlášku: Nelze spustit funkci Klávesnice na obrazovce
Martin
 
Posts: 4
Joined: Fri 07. Jun 2013 11:20:10

Re: Virtuální klávesnice

Postby Tomáš Bräuer » Fri 07. Jun 2013 15:36:38

Takto to funguje:
Code: Select all
Pm.ShellExecute "open", "$path.winsys:osk.exe", "", "", 1
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Virtuální klávesnice

Postby Martin » Mon 10. Jun 2013 9:48:16

Vyzkoušel jsem Vámi uvedený postup. Nefunguje.
ALE!
Aplikaci vyvýjím na notebooku (win7) a aplikace reálně běží na prúmyslovém PC s dotykovou obrazovkou.
Pár postřehů:
1. A zkoušel jste ve Windows vyvolat povel Spustit (Run) např pomocí klávesy <Win> + <R> a tam napsat osk.exe? ...na ntb tento příkaz funguje
2. Zkusil jsem to přes soubor *.BAT. Do něj jsem napsal toto: start "c:\windows\system32" osk.exe ....na ntb nefunguje, ale na průmyslovém PC bez problému. I když je v ntb povolena virtuální klávesnice (Start/Ovladací panely/Centrum usnadnění přístupu) je zatrhnuto Používat funkci Klávesnice na obrazovce. Když není fyzicky připojený dotykový displej (panel), tak to nefunguje. Možná existuje nějaké "skryté " nastavení ve win7...
3. Pm.ShellExecute "open", "$path.winsys:osk.exe", "", "", 1 ...na ntb nejede, v průmyslovém PC není problém.
Závěr:
Kdybych BAT vyzkoušel přímo na průmyslovém PC, tak bych ušetřil čas Vám i sobě :-). Ale Pm.ShellExecute "open", "$path.winsys:osk.exe", "", "", 1 je přehlednější postup.

Díky za help
Martin
 
Posts: 4
Joined: Fri 07. Jun 2013 11:20:10


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests