Nevím jak zobrazit průběh v trendech

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Nevím jak zobrazit průběh v trendech

Postby Tomas.P » Tue 23. Apr 2013 14:03:35

Dobrý den, jsem studentem 3.ročníku na VŠB a pracuju v prostředí Promotic. Bohužel se mi nepodařilo zobrazit v projektu (viz.
Promotic.zip
(90.66 KiB) Downloaded 600 times
) trendy. Můžete mi prosím poradit, jak na to? Předem děkuji za odpověď
Tomas.P
 
Posts: 1
Joined: Tue 23. Apr 2013 13:30:36

Re: Nevím jak zobrazit průběh v trendech

Postby Tomáš Bräuer » Thu 25. Apr 2013 8:11:06

Dobrý den!
Když něco zdánlivě nefunguje, musíte hledat nejlépe přeneseně půlením intervalu. Já, když procházím váš projekt, tak používám tytéž prostředky, co máte vy v PROMOTIC.
Popis: Co 1s (PmTimer) vyčítáte hodnotu z OPC a zapisujete do PmTrend veličiny X a zapíšete na disk. Plugin máte DBF. Na disku vám správně každou 1s vznikla věta. Máte tam ovšem hodnotu 0 a té jste asi v průběhu trendu nevšiml. Když jsem pokusně do PmTimer dal řádek a.Value = Rnd*100 zapisující náhodnou hodnotu od 0 do 100, tak je graf v trendech krásně vidět a v DBF jsou nenulové hodnoty. Takže je váš příklad vlastně v pořádku. Pouze vám z OPC chodí hodnota 0.

Ty další dvě veličiny W_man a W_auto máte v OPC, ale nekopírujete je do PmTrend spolu s veličinou X. Takže následující kód mi fungoval už pro všechny 3 veličiny a po zadání W_man a W_auto, změna byla vidět v trendech. Pokud si nastavíte měřítko trendů např na 1min, tak to hned krásně uvidíte.
Code: Select all
dim oTrd, oOpc

set oTrd = pMe.Pm("/Trend")
set oOpc = pMe.Pm("/OpcClient/Data0")

oTrd.Item("X").Value      = oOpc.Item("X").Value
oTrd.Item("W_man").Value  = oOpc.Item("W_man").Value
oTrd.Item("W_auto").Value = oOpc.Item("W_auto").Value

oTrd.Run


Poznámka: Určitě není moc dobře, když máte v PmTrend zapnuto zakládání nových backupů co 200 vět při frekvenci 1s. Lepší je mít např denní backupy. Obrovské množství malých DBF souborů se při startu PROMOTIC negativně projeví.
Poznámka2: Ve vaší verzi 8.2.6 jsme zprovoznili u prvku PmiText editaci na místě. Pro zadání čísla nebo řetězce určitě používejte PmiText namísti PmiWEdit. PmiWEdit je Windows okenní prvek a pokud má focus, tak nezobrazuje novou hodnotu, takže se vám může stát, že obsluha bude sledovat důležitou veličinu, kdy se změní a ona změna se nikdy nezobrazí, protože na PmiWEdit předtím klepli myší nebo klávesou TAB.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron