Trendy - zobrazení pomocí skriptu

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Trendy - zobrazení pomocí skriptu

Postby Jiri Kadlec » Wed 29. Mar 2023 13:58:33

Mám Promotic v 9.0.24
V pmaData vytvořené proměnné Výkon1...150, Odchylka1....150 atd. s datovým rozšířením trend. Identifikátor trendu je totožný s názvem proměnné.

Lze za pomocí skriptu vnutit do TrendVieweru konkrétní trend z datového rozšíření, aniž bych předem musel vytvářet konfigurační soubory *.tg pro každý z nich?
Konfigurační soubor načíst umím, ale jde mi o to, že potřebuji zobrazit třeba konkrétní 2 nebo 4 trendy stisknutím tlačítka
Zatím používám toto, ale to vyžaduje v mém případě 150 tg konfiguračních souborů...:
var oTView = pMe.Items("../BoxTrendViewer/TrendView").Acx;
oTView.LoadCfg("file:#cfg:Sroub22.tg", 11);
oTView.ReadData();
oTView.Draw();

Můžete mě někdo trknout, jak to řešit jinak?

Díky
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00

Re: Trendy - zobrazení pomocí skriptu

Postby Pavel Klimíček » Thu 13. Apr 2023 9:05:21

Dobrý den.
Ano, je to možné.
Seznam veličin a skupin trendů, které chceme zobrazit v prohlížeči je možné předat v parametru metody CreteView.
V Promoticu je na tento způsob zobrazení vytvořen příklad.
Tento příklad se vytvoří tak, že v PmManageru zvolíte založení nové aplikace a ve vyvolané nabídce zvolíte volbu "Aplikace s příklady".
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59

Re: Trendy - zobrazení pomocí skriptu

Postby Jiri Kadlec » Wed 19. Apr 2023 8:47:37

Tak na to jsem koukal a to mi moc nepomohlo... Teda jen částečně. Už jsem schopný otevřít nové okno s požadovaným trendem. I když byl to boj, ale jde to...

Já mám představu, že budu podsouvat do TrendView trend tlačítkem nebo prostě změnou čísla(indexu) proměnné a to ze stejného panelu (již otevřeného)... Podotýkám, že to nechci řešit pomocí uložených konfigurací (.tg souboru)
Jiri Kadlec
 
Posts: 12
Joined: Wed 04. May 2022 7:21:00

Re: Trendy - zobrazení pomocí skriptu

Postby Pavel Klimíček » Thu 20. Apr 2023 13:58:31

Dobrý den.
Tento Váš požadavek celé řešení velmi zjednodušuje.

1. Vytvořte si v obraze jedno tlačítko pro smazání všech trendů v prohližečce.
A v události onButtonUp bude následující skript:
Code: Select all
var oTView = pMe.Items("../TrendView");
oTView.RemoveAllTrends();

2. A v tlačítku kterým potřebujete připojit například 2 trendy bude následující skript:
Code: Select all
var oTrend, oTView = pMe.Items("../TrendView");

oTrend = oTView.AddTrend("tStav45", "");
oTrend.Connect(1, "local", "group1", "Stav45", "iniread=min,max,unit,color,name");

oTrend = oTView.AddTrend("tVar21", "");
oTrend.Connect(1, "local", "group1", "Var21", "iniread=min,max,unit,color,name");
oTView.Draw();

Ale můžete to vyřešit také pomocí jednoho tlačítka, které nejdříve smaže předchozí trendy a pak nastaví požadované.
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron