Multimonitorová aplikace

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Multimonitorová aplikace

Postby albiman » Wed 15. Aug 2018 5:59:52

Dobrý den.
Rád bych se zeptal zdali je možné zjistit rozměry "virtuální obrazovky" v případě spuštění aplikace na vícero monitorech (neboli zjistit jak jsou monitory rozloženy).
Jelikož GetSystemInfo screen.width a screen.height vrací pouze rozměry aktuálního monitoru, tak trochu jsem zapátral.
Na MSDN jsem objevil: MSDN
Je možné nějak tyto informace v Pm získat nebo je třeba je zapracovat do globálního objektu Pm.GetSystemInfo ? (VirtualScreenTop, VirtualScreenLeft, VirtualScreenWidth, VirtualScreenHeight)
Docela by se tyto informace hodily, kdy by se podle nich Pm aplikace vždy otevírala na všech monitorech.
Stává se, že po aktualizacích systému / ovladačů nebo odpojení a připojení monitoru, že některý z monitorů skočí někam jinam a promotic aplikace se již neotevře tak jak by měla.
Děkuji předem za odpověď.
albiman
 
Posts: 26
Joined: Tue 12. Feb 2013 21:51:12

Re: Multimonitorová aplikace

Postby Tomáš Bräuer » Fri 17. Aug 2018 12:25:54

Dobrý den,
předběžně jsem udělal do metody Pm.GetSystemInfo novou operaci, která umožní získat obdélník Windows Extented desktopu, tzn opsaný obdélník okolo všech definovaných monitorů.
Interně s touto informací pracujeme, při zajišťování, aby se okna neotvírala zcela mimo viditelný desktop, takže šlo jenom o zpřístupnění informace uživateli vhodnou metodou.
Definitivní tvar a název se možná ještě bude upřesňovat, proto jej zde neuvádím, ale změna bude téměř jistě v 8.3.27.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Multimonitorová aplikace

Postby albiman » Mon 20. Aug 2018 20:42:41

Ok, super, díky.
Dobrá práce!
albiman
 
Posts: 26
Joined: Tue 12. Feb 2013 21:51:12


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron