Zobrazení alarmů v prohlížeči stavů z jiných alarmových skupin

Toto je hlavní technické fórum pro diskusi o problémech při vytváření PROMOTIC aplikací a jejich řešení.

Zobrazení alarmů v prohlížeči stavů z jiných alarmových skupin

Postby aidam » Wed 12. Jul 2017 8:02:47

Mám několik objektů a pro každý z nich je vytvořen objekt s alarmy PmAlarmEvent a alarmy se ukládají do MS SQL databáze do vlastní tabulky pro každý objekt. Je možné vytvořit další prohlížeč alarmů takový, aby zároveň zobrazil alarmy ze všech těchto objektů současně? Možnost řešení přes variantu Rodič povolen jsem zavrhl z důvodu, abych měl pro každý objekt vlastní tabulku alarmů v databázi. Nebo bude skutečně jediné řešení přes variantu Rodič povolen? Děkuji
aidam
 
Posts: 4
Joined: Wed 12. Jul 2017 7:54:29

Re: Zobrazení alarmů v prohlížeči stavů z jiných alarmových skupin

Postby Tomáš Bräuer » Tue 18. Jul 2017 12:22:00

Dobrý den,
skutečně jedinou možností je využít společného rodiče a vyrobit skupinu tvořenou podskupinami alarmů. Cenou za to je, že budou uložené ve společné databázové tabulce. Prohlížet se dají buď pro každou podskupinu zvlášť nebo jako celek.
Jinak byste si musel udělat celou prohlížečku vlastními prostředky (tzn PmAdo a PmAxTable a spoustu skriptování). Nenapadá mě jiný způsob.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Zobrazení alarmů v prohlížeči stavů z jiných alarmových skupin

Postby aidam » Tue 18. Jul 2017 21:12:31

Děkuji za odpověď. Svépomocí bych se určitě chtěl vyhnout. Takže zbývá pomocí rodiče. Předpokládám, že potom je možný i export pro jednotlivé objekty samostatně?
aidam
 
Posts: 4
Joined: Wed 12. Jul 2017 7:54:29

Re: Zobrazení alarmů v prohlížeči stavů z jiných alarmových skupin

Postby Tomáš Bräuer » Wed 19. Jul 2017 12:45:14

Jestli myslíte exportem získání dat v runtime a nikoliv export konfigurace, potom ano. Metody GetStateData a GetHistoryData lze volat nad rodičem i nad podskupinami.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Nevím jak...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron