Obecná pravidla fóra PROMOTIC (aktualizováno 29. 1. 2013)

Toto fórum obsahuje souhrn pravidel, která jsou závazná pro všechny uživatele PROMOTIC fóra. Každý uživatel je povinen se s těmito pravidly seznámit a respektovat je. (Toto fórum je pouze pro čtení)

Obecná pravidla fóra PROMOTIC (aktualizováno 29. 1. 2013)

Postby admin » Tue 08. Jan 2013 15:50:48

1. Obecné zásady

• do fóra mají možnost přispívat pouze registrovaní uživatelé
• registrované jméno se nesmí shodovat s adresou žádné webové stránky (=skrytá reklama)
• členství ve fóru je bezplatné, každý uživatel je povinen napříč celým fórem dodržovat stanovená pravidla
• jakákoliv forma SPAMu není tolerována, za SPAM lze považovat i krátké a nic neříkající odpovědi
• do příspěvků není dovoleno umisťovat jakoukoliv formu reklamy
• za nedodržování pravidel může být uživatel postižen napomenutím, smazáním příspěvku nebo vyloučením z fóra (BAN)
• o tom, zda-li došlo k porušení pravidel fóra, případně k porušení dobrých mravů a o případných postizích rozhoduje administrátor fóra nebo moderátoři; jejich rozhodnutí je vždy konečné
• tato základní pravidla mohou být dále upřesněna a doplněna uvnitř jednotlivých sekcí fóra
• fórum PROMOTIC je zásadně proti jakémukoliv šíření nelegálního obsahu. Jakákoliv přímá snaha uživatele o takovéto šíření bude řešena okamžitým odstraněním příspěvku, případně dalšími kroky (napomenutí, smazání příspěvku, vyloučení z fóra atd.)


2. Zakládání témat, psaní příspěvků

• než založíte nové téma (topic) se svým problémem, pokuste se nejdříve vyhledat, jestli již stejný problém nebyl řešen. Použijte tlačítko Hledat
• témata zakládejte pouze jednou a do sekcí, které nejlépe vystihují charakter obsahu
• název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu (uveďte např. název PROMOTIC objektu nebo komponenty, které se problém týká, komunikační protokol, atd.). Vyvarujte se použití obecného názvu příspěvku jako "Prosím pomooooooc!!!", "Help!", "Co s tím?" a podobně.
• nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v rámci jednoho tématu; do tématu nevkládejte příspěvky, které se odklánějí od původní diskuze (tzv. OffTopic příspěvky)
• problém se snažte popsat tak detailně, jak je to jen možné, značně tím urychlíte celý proces řešení. Dotazy typu "Padá mi aplikace. Co mám dělat?" jsou nedostačující
• nezapomínejte k popisu problému připojit i informaci o vašem HW a SW (typ, konfigurace, verze, operační systém, atd.)
• popište co nejpřesněji problém, za jakých okolností k němu dochází a také případné výstrahy (hlášky), které se v této souvislosti objeví
• jestliže chcete k příspěvku doplnit nějakou informaci a dosud na něj nikdo neodpověděl, nezakládejte další příspěvek (odpověď sobě samému), ale použijte tlačítko UPRAVIT. U doplněného textu pak můžete připsat třeba slovo „Doplňuji:“, "\\EDIT"
• pro vaše odpovědi používejte tlačítko „POST REPLY“ (odpovědět)
• neobjeví-li se na váš problém delší dobu odpověď, nezakládejte kvůli tomu nové téma. Přidejte odpověď typu „Napadlo vás něco?“ nebo „Neznáte někdo odpověď?“ do vašeho tématu. Vaše téma se tak dostane "zpět na výsluní" mezi X nejaktuálnějších témat fóra, čímž je teoreticky možné zvýšit šanci úspěšného dořešení. Nezapomínejte však na to, že fórum není chat, proto nepřidávejte do svého tématu více vlastních "odpovědí" za sebou, zejména ne v krátkém časovém úseku (např. v průběhu 1 hodiny). Frekvence vytáhnutí jednou za 24 hodin (vyjma opravdu kritických situací) by měla být postačující
• v případě, že do svého příspěvku vkládáte i obrázek (např. screenshot chybové hlášky), je doporučeno obrázek přiložit jako přílohu k příspěvku. Tímto zajistíte uložení obrázku přímo na serveru PROMOTIC, bude tak dostupný po celou dobu existence vašeho tématu/příspěvku. Pokud by však velikost obrázku přesahovala 200 KB, pak použijte externí úložiště (např. ImageShack, Flickr, Photobucket, atd.) a do příspěvku vložte pouze link.
• pokud chcete do svého příspěvku vložit PROMOTIC aplikaci (.pra) demonstrující chybu nebo problém, očistěte ji od zbytečného obsahu, zjednodušte, zaZIPujte a uložte na externí úložiště (např. uloz.to), do příspěvku pak vložte pouze link ke stažení.
• pokud do svého příspěvku vkládáte část kódu, použijte vždy tag [code]
• bude-li váš problém zdárně vyřešen, nezapomeňte celé téma označit textem "Vyřešené". Zároveň se sluší ještě předtím poděkovat těm, kteří vám ho pomohli vyřešit


3. Další informace

Ačkoliv se administrátoři a moderátoři tohoto fóra pokusí odstranit nebo upravit jakýkoliv všeobecně nežádoucí materiál tak rychle jak jen to je možné, je nemožné okamžitě prohlédnou každý příspěvek. Proto vezměte na vědomí, že všechny příspěvky ve fóru vyjadřují pohledy a osobní názory autora příspěvku, nikoliv administrátorů, moderátorů nebo webmastera (mimo příspěvky od těchto lidí) a proto za ně nemohou být zodpovědní.

Registrací jste souhlasili s tím, že nebudete posílat žádné hanlivé, neslušné, vulgární, nenávistné, zastrašující, sexuálně orientované nebo jiné příspěvky/zprávy, které mohou porušovat zákony či pohoršovat ostatní uživatele. Posílání takových materiálů vám může přivodit okamžité a permanentní vyhoštění z fóra (a váš ISP může být o vaší činnosti informován). IP adresa všech příspěvků je zaznamenávána pro případ potřeby vynucení těchto podmínek. Registrací dále souhlasíte, že webmaster, administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí, že odporuje pravidlům fóra. Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace které vložíte budou uloženy v databázi.

Systém tohoto fóra používá cookies k ukládání informací na vašem počítači. Tato cookies neobsahují žádné informace, které jste vložil, slouží jen ke zvýšení vašeho pohodlí při prohlížení. E-mailová adresa je používána jen pro případné potvrzení registračních detailů a hesla (a pro zaslání nového hesla, v případě ztráty).

Registrací souhlasíte se všemi výše uvedenými podmínkami.
admin
Administrátor
 
Posts: 70
Joined: Wed 12. Dec 2012 15:43:09

Return to Obecná pravidla PROMOTIC fóra

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest