Ogólne reguły forum PROMOTIC (aktualizowane 8.1.2013)

Obecne forum zawiera zestaw reguł, które są wiążące dla wszystkich użytkowników forum PROMOTIC. Każdy użytkownik powinien zapoznać się z tymi zasadami i przestrzegać je. (Forum tylko do odczytu)

Ogólne reguły forum PROMOTIC (aktualizowane 8.1.2013)

Postby admin » Wed 30. Jan 2013 8:41:34

1. Postanowienia ogólne

- na forum mogą umieszczać informacje tylko zarejestrowani użytkownicy
- nazwa rejestrowanego użytkownika nie może być zgodna z adresem strony internetowej (=ukryta reklama)
- członkostwo w ??forum jest bezpłatne, każdy użytkownik musi przestrzegać ustalonych zasad w całym forum
- jakakolwiek formy SPAMów nie jest tolerowana, za SPAM można również uważać krótkie, nic nie znaczące odpowiedzi
- do postów nie wolno umieszczać jakąkolwiek formę reklamy
- za niedotrzymywanie regulaminu można użytkownik ostrzec, można usunąć jego post lub wykluczyć z forum (BAN)
- o naruszeniu zasad forum, lub dobrych obyczajów oraz wszelkich karach decyduje administrator lub moderatorzy, ich decyzja jest zawsze ostateczna
- te podstawowe reguły mogą być dalej doprecyzowane oraz uzupełnione w pojedyńczych działach forum
- PROMOTIC forum jest zdecydowanie przeciwny jakiejkolwiek dystrybucji nielegalnych treści. Każda taka bezpośrednia próba użytkownika zostanie rozwiązany poprzez natychmiastowe usunięcie postu, lub inne działania (ostrzeżenie, usunięcie postu, wykluczenie z forum, itp.)


2. Zasady korzystania z forum

- zanim wytworzysz nowy temat opisujący problem, sprawdź, czy identyczny problem nie był wcześniej rozwiązany. Użyj przycisku Szukaj
- tematy należy wprowadzać tylko raz, i to do działu, który najlepiej określa charakter zawartości
- wybierz taki tytuł tematu, który najdokładniej charakteryzuje zawartość tematu (wstaw naprz. nazwę PROMOTIC obiektu, którego problem dotyczy, protokół komunikacyjny, itd.). Należy unikać stosowania ogólnych nazw jak: "Proszę o pomooooooc!", "Help!" "Jak zrobić?" i tak dalej.
- nie należy próbować rozwiązywać kolejny problem (choć podobny) w ramach jednego tematu; do tematu nie należy wstawiać wiadomości, które odchodzą od pierwotnej dyskusji (tzw. OffTopic postów)
- problem należy opisać najdokładniej jak to możliwe, tym zostanie znacznie przyspieszony proces rozwiązania problemu. Pytania typu "Aplikacja zawiesza się. Co mam zrobić?" są niewystarczające
- wraz z opisem problemu należy dodać informacje o Państwa kluczach (rodzaj, konfiguracja, wersja, system operacyjny, itd.)
- opisz problem jak najdokładniej, w jakich okolicznościach do niego dochodzi jak również ewentualne alerty, które w związku z tym się pojawiają
- jeśli chcesz dodać do postu jakieś informacje, a nadal brak odpowiedzi, nie twórz nowy post (odpowiedzieć sobie), ale użyj przycisk ZMIEŃ. Tekst może być następnie uzupełnione przypisać słowo "Uzupełniam:", "\\EDIT"
- dla odpowiedzi użyj przycisku "ODPOWIEDZ"
- jeżeli dłuższy czas nie pojawi się odpowiedź, nie należy z tego powodu wprowadzać nowy post. Dodaj odpowiedź do własnego tematu typu "Zna ktoś odpowiedź?" Taki temat uzyska status najnowszego, czym teoretycznie może dojść do szybszego rozwiązania. Należy pamiętać o tym, że forum nie jest komunikatorem internetowym, dlatego nie należy wstawiać więcej własnych "odpowiedzi" za sobą, zwłaszcza w krótkim przedziale czasu (naprz. w trakcie 1 godz.). Częstotliwość podejmowania raz na 24 godz. (z wyjątkiem naprawdę krytycznych sytuacji) powinna być wystarczająca.
- w przypadku, że do swojego postu umieszczacz obrazek (naprz. screenshot aletru błędu), jest wskazane podpiąć go jako załącznik do postu a następnie go wyświetlić. W taki sposób plik zostanie zapisany bezpośrednio na serwerze PROMOTIC i będzie do dyspozycji na cały czas istnienia twojego tematu/postu
- jeżeli problem zostanie rozwiązany, należy cały temat oznaczyć tekstem "Rozwiązane". Również wypada podziękować tym, którzy pomogli go rozwiązać


3. Pozostałe

Chociaż administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości natychmiast. Dlatego należy pamiętać, że wszystkie stanowiska w forum wyrażają poglądy i osobiste opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i tym samym nie mogą być pociągani do odpowiedzialności.

Rejestrując się użytkownik zgadza się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, seksualnie orientowanych lub innego typu postów/wiadomości, które mogą naruszać jakichkolwiek praw lub obrazić innych użytkowników. Takie działanie może spowodować, że użytkownik zostanie zbanowany na zawsze (a jego ISP może być poinformowany o jego działaniach). Adres IP wszystkich wpisów są rejestrowane by w razie potrzeby móc egzekwować te warunki. Rejestrując się, użytkownik wyraża zgodę z tym, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, edytacji, przesuwania i zamykania każdego wątku kiedykolwiek, ze względu na naruszenie regulaminu forum. Użytkownik wyraża zgodzę z tym, że wszystkie informacje, które wpisze będą przechowywane w bazie danych.

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług forum korzysta z informacji zapisywanych przez serwer na komputerze użytkownika, które następnie są odczytywane przy każdorazowym połączeniu się z danego adresu IP (tzw. cookies). Użytkownik może w dowolnym momencie wyłączyć opcję przyjmowania cookies, jednakże może to spowodować utrudnienia w korzystaniu z forum. Adres e-mail jest używany tylko w celu potwierdzenia danych szczegółowych rejestracji oraz hasła (oraz dla wysłanie nowego hasła w przypadku zguby).

Poprzez rejestrację użytkownik wyraża zgodę z powyższym.
admin
Administrátor
 
Posts: 70
Joined: Wed 12. Dec 2012 15:43:09

Return to Ogólne reguły forum PROMOTIC

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest