Zarovnání textu v prvku Button

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Zarovnání textu v prvku Button

Postby legutko » Tue 30. Jul 2013 10:46:26

Dobrý den,

nejsem si jist, vzhledem k čemu se zarovnává text v prvku Button, protože když ho dám na střed a je víceřádkový, tak spodní řádek je zarovnán na levý kraj horního řádku. Očekával bych takovou funkčnost, kdy budou všechny řádky na zarovnány na střed. Jen taková připomínka, jinak to samozřejmě řeším přidáním příslušného počtu mezer do druhého řádku.

stred.JPG
stred.JPG (40.11 KiB) Viewed 8481 times
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19

Re: Zarovnání textu v prvku Button

Postby Tomáš Bräuer » Thu 01. Aug 2013 9:15:50

Dobrý den,
je to tak, jak píšete. Implementace není dokonalá. Není tam vůbec zapnuté automatické formátování textu. Tzn aby text byl na novém řádku, musíte tam explicitně vložit pomocí <Ctrl-Enter> znak nový řádek. Tak jak text zadáte, bude přesně v obdélníčku zobrazen, včetně nových řádků a mezer. To zase ale umožňuje úplnou kontrolu nad vzhledem.

Pokud bychom tam implementovali automatické formátování, kdy by se dlouhý text sám rozdělil na řádky, potom by to šlo samozřejmě zajistit. Ale to by se muselo nějakým konfigurátorem explicitně povolit. Zatím to ale nemáme v plánu dělat. Pokud ano, tak by to stejně bylo pouze do vývojové verze.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13

Re: Zarovnání textu v prvku Button

Postby legutko » Fri 02. Aug 2013 21:33:30

Dobrý den,

nějak to nechci úplně dál pitvat. Není to až tak dalece "nepříjemná" funkčnost. Spíše jen mě překvapuje, že jiné prvky to na střed zarovnat umí. V přiloženém screenu jsou oba prvky formátovány na střed a v každém řádku mají jinak dlouhé texty. Prvek text ho zobrazí na střed (sice posunutý o jeden znak, to si ale nikdo nevšimne). Druhý prvek Button je ovšem "přilepí" na levou stranu. Vlastně se dá říct, že stejné texty a stejně formátované zobrazují každý prvek jinak.

stred2.jpg
stred2.jpg (173.51 KiB) Viewed 8438 times
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19

Re: Zarovnání textu v prvku Button

Postby legutko » Tue 13. Aug 2013 15:08:00

Hm, tak jsem na to přišel. Oba prvky se formátují stejně, jen jsem u prvku Tlačítko neměl zatrhnutou volbu pro víceřádkový text. Na svou obhajobu musím ovšem říct, že ani nevím, že tam to zatržítko je a to z jednoduchého a prostého důvodu. Pokud v prvku Text nemám zatrženou volbu pro víceřádkový text, tak v editačním poli nejde použít Enter pro další řádek. Takže si při editaci vzpomenu a zatrhnu víceřádkový text. U prvku Button lze v editačním poli odřádkovat i bez zatržené volby pro víceřádkový text. Takže jsem odřádkoval a protože to šlo, další volby pro víceřádkový text si ani nevšimnul. Howgh
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests