Info systém

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Info systém

Postby kmpc » Tue 24. Mar 2020 7:35:17

Dobrý den,
když jsem si spustil aplikaci ve verzi 8.3.30 a vyskytla se nějaká chyba v aplikaci, tak se mi zapsala do info systému. Tato chybová hláška v info systému zůstala zapsaná i po vypnutí aplikace ve vývojovém prostředí.
Teď jsem si nově nainstaloval verzi 9.0.9, chybová hláška se po vypnutí aplikace ve vývojovém prostředí již nezobrazí.

Chtěl jsem se zeptat, zda to je žádaná funkce. Osobně jsem vždy ocenil, že jsem si mohl případné chyby zobrazit i při nespuštěné aplikaci.

Děkuji za odpověď.
Nekula
kmpc
 
Posts: 30
Joined: Thu 12. May 2016 6:39:20

Re: Info systém

Postby Ondřej Kovařík » Tue 24. Mar 2020 11:54:55

Dobrý den,
v některé z příštích verzí plánujeme rozšířit Info systém ve vývojovém prostředí tak, aby zobrazoval některé informace z runtime (např. chyby nebo debug info). Podmínkou bude, že musí být runtime spuštěn přímo z vývojového prostředí (nesmí tedy být spuštěn samostatně např. z programu PmManager).

Ondřej Kovařík
Ondřej Kovařík
 
Posts: 19
Joined: Thu 13. Dec 2012 10:10:15

Re: Info systém

Postby albiman » Mon 11. Jan 2021 13:09:32

Dobrý den,
narazil jsem na stejný problém, jen mě napadlo, než komplikovat spojení info systémů Rt a Dev prostředí, nebyla by snazší cesta volby sjednoceného log souboru, eventuálně Dev prostředí si umělo načíst log z Rt?
albiman
 
Posts: 26
Joined: Tue 12. Feb 2013 21:51:12

Re: Info systém

Postby Ondřej Kovařík » Mon 11. Jan 2021 14:04:33

Dobrý den,
děkujeme za připomínku. Pro zobrazení runtime informací ve vývojovém prostředí chceme i nadále používat Info systém, protože log soubor obsahuje ve srovnání s Info systémem jen velice omezené množství informací (chybí např. data ze záložek Debug a dalších). Ani čtení a orientace ve velkém textovém souboru není tak příjemná jako v záložkách a tabulkách Info systému.
Pokud by byl zájem, můžeme do hlavního menu vývojového prostředí přidat volbu pro rychlé otevření log souboru v textovém editoru.

Ondřej Kovařík
Ondřej Kovařík
 
Posts: 19
Joined: Thu 13. Dec 2012 10:10:15

Re: Info systém

Postby Ondřej Kovařík » Wed 21. Apr 2021 6:56:46

Dobrý den,
od verze 9.0.16 jsme implementovali nový způsob pro zobrazení informací z Info systému i po ukončení runtime.
Každá nová aplikace bude mít v události PmaRoot->onAppStopEnd skript, který při zastavování runtime zapíše požadované informace z Info systému do souboru "nazev_aplikace.info" ve složce aplikace. U starších aplikací bude tento skript automaticky doplněn při konverzi.
Ve výchozím stavu bude skript zapisovat data z položek Errors a Debug, ale projektant si může skript upravit a do souboru tak zapisovat data i z jiných položek Info systému nebo aplikace.
Ve vývojovém prostředí pak lze soubor snadno prohlížet pomocí nové volby "Otevřít aplikační soubor" v hlavním menu, která umožní otevřít INI, LOG a INFO soubor aplikace v programu Notepad.
Ondřej Kovařík
 
Posts: 19
Joined: Thu 13. Dec 2012 10:10:15


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron