PmTrend a metoda AddPoints v Javascriptu

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

PmTrend a metoda AddPoints v Javascriptu

Postby KZ600 » Tue 16. Jan 2018 19:48:30

Dobrý den

Pokouším se zobrazit trend pomocí metody AddPoints v javascriptu. V promoticu vypadá výsledný obraz následovně:

Trend_points_promotic.png
Trend_points_promotic.png (7.11 KiB) Viewed 15835 times


Zobrazuji tedy data v intervalu od 8:30 do 14:30. Jestliže ale zobrazím obraz ve webovém prohlížeči je zobrazení odlišné:

Trend_points_web.png
Trend_points_web.png (13.18 KiB) Viewed 15835 times


Obraz se ve webovém prohlížeči zobrazí chybně, je zde posun času o hodinu zpět (interval se posune na 7:30 až 13:30). Přitom když si ve skriptu převodu pole časů přes objekt PmDateObject na řetězec, jsou časy v pořádku, žádný posun zde není.

A ještě jedna věc. K zobrazení čáry, která ukazuje hodnotu 150 jsem použil konstantní trend ("Const(x)"), kde jsem nastavil barvu grafu červenou (255,0,0) a tloušťku čáry 1. V promoticu je to v pořádku, ale ve webovém prohlížeči určitě není barva čáry červená (spíše hnědá) a i tloušťka čáry je zřejmě větší

Použil jsem verzi promoticu 8.3.22. Nevíte kde může být problém ?
KZ600
 
Posts: 9
Joined: Tue 15. Aug 2017 6:49:31

Re: PmTrend a metoda AddPoints v Javascriptu

Postby Pavel Klimíček » Thu 18. Jan 2018 14:42:06

Dobrý den.

1)
Správné nastavení "zimního/letního" času v prohlížečce trendů můžeme ovlivnit pomocí vlastnosti TimeSetType.
https://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Object ... etType.htm
Chybu (kterou opravíme) má tato vlastnost v automatickém režimu: TimeSetType = 1.
Ale ani po opravě nemusí tento režim dávat po dobu 1/2 roku stejné výsledky.
Webový klient může být například v oblasti kde nedochází ke změnám letního/zimního času nebo má tuto funkci vypnutou.

Nejspolehlivější bude když server dodá klientovi kromě pole hodnot a časů také informaci o tom v jakém "čase" jsou.
K tomu lze využít metodu IsDayLight: https://www.promotic.eu/cz/pmdoc/Object ... ylight.htm
V prohlížečce se na základě této informace nastaví vlastnost TimeSetType na hodnotu 2 nebo 3.
A pak se metodou AddPoints teprve načtou a zobrazí data.

2)
Chybu v barevném zobrazení konstantní čáry jsem nedokázal navodit.
Tloušťka čáry je opravdu 1. Optické zvětšení způsobuje v prohlížeči "antialiasing" který vyhlazuje hrany a barevné přechody.

Děkuji za nahlášení chyb.
Pavel Klimíček
Pavel Klimíček
 
Posts: 73
Joined: Thu 13. Dec 2012 15:35:59

Re: PmTrend a metoda AddPoints v Javascriptu

Postby KZ600 » Thu 18. Jan 2018 18:14:55

Dobrý den

Děkuji za odpověď

Nastavit v prohlížeči trendů vlastnost TimeSetType jsem tuším zkoušel ještě před tím než jsem poslal tento dotaz. Nyní jsem to zopakoval, nastavil sem vlastnost TimeSetType na hodnotu 1, 2 i 3 a nemá to na zobrazení průběhu žádný vliv (ostatně nyní je zimní čas, takže by se nemuselo manipulovat s časem). Rozdílné podání barev a tloušťky čar v javascriprtu podle mne existuje a projevuje se ve všech webových prohlížečích (nyní jsem zkoušel IE 11 a Google Chrome). Původně jsem měl toto použití metody AddPoints napsáno ve VB scriptu. Zajímavé je že při použití VB scriptu se žádný problém neobjevuje, nedochází zde k časovému posunu v zobrazení a nejsou zde ani rozdíly v zobrazení čar mezi promoticem a prohlížečem IE 11.
KZ600
 
Posts: 9
Joined: Tue 15. Aug 2017 6:49:31

Re: PmTrend a metoda AddPoints v Javascriptu

Postby KZ600 » Mon 22. Jan 2018 7:06:49

Dobrý den

Ještě bych něco doplnil. Problém se změnou barvy konstantního trendu ve webovém prohlížeči lze vyřešit nastavením vlastnosti TrendActive. Jestliže nastavím v prohlížeči trendů hodnotu TrendActive = 1, je červená barva zobrazena správně. Problém s hodinovým posunem časů přetrvává.

Graf_points_web.png
Graf_points_web.png (10.42 KiB) Viewed 15797 times


Na obrázku jsem chtěl zobrazit 4 hodnoty v časovém intervalu od 8:00 do 9:30, ale hodnoty jsou ve webovém prohlížeči zobrazeny v intervalu od 7:00 do 8:30

Pomocí metody Debug jsem zobrazil pole hodnot a pole časů (po převodu na řetězec přes objekt PmDateTime metodou Format) a vypadá to, že jsou hodnoty správně.

Graf_points_debug.png
Graf_points_debug.png (7.21 KiB) Viewed 15797 times
KZ600
 
Posts: 9
Joined: Tue 15. Aug 2017 6:49:31


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron