Info systém

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Info systém

Postby legutko » Wed 24. Jul 2013 21:29:23

Dobrý den,

pokusím se navrhnout změny záležitostí v info systému, které mě tak trošku zdržujou.

- nemůžu si roztáhnout levé okno se stromem aplikace nazvané Obsah. Po každém restartu aplikace, ke kterému při ladění bezpochyby dochází, musím neustále manipulovat s horizontálním posuvníkem.
- pokud si otevřu záložku Vars, tak by nebylo špatné, kdyby si info systém pamatoval, jak jsem si roztahal sloupce. V každé fázi ladění aplikace mě zajímají jiné věci a opět musím po každém restartu všechno znovu přenastavovat, abych viděl to co potřebuji.
- trochu mě mate posuvník, který se v případě potřeby zobrazuje u pravého okna vlevo. Všechny aplikace co znám ho mají vpravo. Dokonce i toto okénko, do kterého teď píšu ho má vpravo. Protože pracuji s více softwary, tak povědomě najíždím myší doprava. Pak se vracím.
- když dám Stop tlačítkem vpravo, tak se mi při používání toho levého posuvníku stejně přepisujou data, která naroluji přes okraj okna. Když při ladění např. v Debug okně ladím komunikaci (časování, zaplnění bufferu, atd.), tak je to dost nešikovné, protože se mi stavy mění a obtížně zachycuji chyby.

Možná jsou to maličkosti a jiní na ně budou mít jiný názor, ale maličkosti se sčítají a pak mě dost zdržují.
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19

Re: Info systém

Postby Ondřej Kovařík » Thu 25. Jul 2013 7:53:34

Dobrý den,

v nové vývojové verzi 8.3.0, na které v současnosti pracujeme, je dialog Info systému přepracován a obsahuje i některá Vámi zmíněná vylepšení:
- velikost levého okna (se stromem) lze již plynule měnit a je zapamatována i po zavření Info systému
- posuvníky v tabulce i ve stromu jsou na standardních místech (vpravo a dole)
- nastavení šířek sloupců je po zavření Info systému zapamatováno, ale pouze u naposledy otevřené záložky
- navíc bude možné otevřít více dialogů Info systému současně aj.

Tabulka v Info systému pracuje ve virtuálním módu, to znamená, že při každé změně (např. posunutí posuvníku) se její obsah přepíše aktuálními daty a stará data nejsou zapamatována. Toto zůstává zachováno i v novém Info systému.
Ondřej Kovařík
 
Posts: 19
Joined: Thu 13. Dec 2012 10:10:15


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron