Datové rozšíření pmData

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Datové rozšíření pmData

Postby Miroslav89 » Mon 04. Apr 2016 12:23:00

Dobrý den,

Narazil jsem na problém v přenosu dat z PLC pomocí protokolu pmS7. Používám verzi 8.2.22.

Mám ve struktuře objekt pmData s 512 položkami. Polovina je typu Single a polovina typu Integer. U každé z těchto položek mám datové rozšíření Comm pro napojení na pmCommData. Po spuštění mám v datech pmData v info systému kvalitu komunikace Bad:NonSpecific=0h a v sekci info systému COMM/PmS7_0 se mění v sekci State hodnota State neustále z reading, connected a disconnected a v logu to píše port closed.

Zjistil jsem, že pokud mám v pmData do 70 proměnných, polovina typu Single a polovina Integer, tak je vše v pořádku. Vyřešil jsem to tedy tak, že mojich 512 položek v pmData jsem napojil místo na jeden objekt pmCommData po skupinách po 70 v datovém rozšíření na 8 objektů pmCommData. Pak vše komunikovalo správně.

Vypadá to tedy takto:
pro 1 položku v pmData comm={Comm;/S7_1500/AI1;DB10,REAL4;1;0;1}
pro 71 položku v pmData comm={Comm;/S7_1500/AI2;DB10,REAL754;1;0;1}
pro 141 položku v pmData comm={Comm;/S7_1500/AI3;DB10,REAL3504;1;0;1}

Objekt pmData se 700 položkami typu boolean napojených datovým rozšířením na jeden objekt pmCommData komunikuje taktéž v pořádku.

Ptám se tedy, jestli je omezena velikost dat objektu pmCommData, který může tento objekt přenášet?

Děkuji předem za odpověď.
Miroslav89
 
Posts: 6
Joined: Wed 30. Sep 2015 8:52:39

Re: Datové rozšíření pmData

Postby Petr Návrat » Mon 04. Apr 2016 13:03:30

Dobrý den

Skutečně měl ovladač PmS7 omezení. Pokud bylo v jednom PmCommData hodně registrovaných proměnných, pak pro některé typy PLC se rozložily přenosy zpráv tak, že se ne vždy přenesly všechny proměnné.
Toto již bylo opraveno od verze Pm8.3.9.
Pro starší verze Promotic se tedy musí v těchto případech rozložit proměnné do více objektů PmCommData.
Petr Návrat
Administrátor
 
Posts: 79
Joined: Thu 13. Dec 2012 14:32:08


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests