Vazby na grafiku

V tomto fóru můžete hlásit nalezené chyby, dávat návrhy na vylepšení vývojářům PROMOTIC SCADA software a vkládat ostatní témata.

Vazby na grafiku

Postby legutko » Tue 03. Mar 2015 23:17:57

Dobrý den,

nějak se mi ztrácejí obrázky. Projevuje se to několika způsoby. Zkouším vývojovou verzi.

1) Po kompilaci tam je. Uzavřu editor obrazů, znovu ho otevřu a místo obrázku je vidět bílá plocha. Odkaz na soubor je $.path("appres","accom\accom.png"). Zadám tedy znovu cestu pomocí dialogového okna, a cesta se změní na $.path("appres","accom\\accom.png"). Můžu zkompilovat a obraz pracuje jak má. Než ho ovšem znovu otevřu v editoru, protože pak se situace opakuje. Nějak tam přiskakuje jedno lomítko v cestě a pak se to tváří jako OK. Když to znovu otevřu, tak už je tam lomítko jen jedno a obrázek nenalezen.

2) Zatím si nejsem jist, ale jak koutkem oka sleduji aplikaci, tak vidím, že se mi např. přepne text v textovém poli z OK na err, ale panel občas zůstane zelený, i když má zčervenat.

3) Nebo vytvořím vazbu $db.T(0,$db.PP(0,"/x_comm/atouch/Trebotov/data_trebotov/#vars/VZTbin_16212I","Bit(1)",0),2,"$path.appres:img_off.png",1,"$path.appres:img_on.png") a ztratí se mi výchozí odkaz na obrázek, což se při kompilaci projeví hlášením "Neplatný odkaz na soubor". I když cestu znovu doplním, tak není vyhráno, protože obrázky se zase pro změnu podle stavu provozu nepřepínají.

Promotic 8.3.2
Windows 7 Home a Windows 7 Profesional
legutko
 
Posts: 18
Joined: Wed 13. Feb 2013 7:44:19

Re: Vazby na grafiku

Postby Tomáš Bräuer » Fri 06. Mar 2015 8:31:28

Dobrý den,

ad 1) To byla chyba v editoru obrazů, která byla opravena ve vývojové verzi 8.3.4, která je na našem webu ke stažení. Vyhnout tomu se také dalo používáním dopředných lomítek (to byste musel všude ručně přepsat a nepoužívat naše průvodce, takže nová verze bude jistější).

ad 2) Asi myslíte v runtime obrazu chování konkrétní grafického prvku. Vypadá to, že máte prvek, který jednak něco zobrazuje a jednak mění barvu. Pro obě tyto činnosti máte nejspíše datové vazby a jejich chování se vám pravděpodobně liší. Pokud mi pošlete příklad s tímto chováním, budu moci pomoci, takto nevím ani co se vám tam děje a už vůbec nevím, jak jste ty prvky nakonfiguroval.

ad 3) Pokud máte v editoru obrazů v konfigurátoru libovolnou vazbu, tak ta se nedá ve vývojovém prostředí vyhodnotit, proto se objeví pod konfigurátorem s dynamickou vazbou (tabulka u vás) nový konfigurátor pro zadání statické náhradní hodnoty pro vývojové prostředí (konstanta).
Zjednodušeně řečeno:
Dynamická datová vazba je pro runtime a statický druhý konfigurátor je pro vývojové prostředí, abyste mohl s obrazem v editoru dále vůbec pracovat.
Tomáš Bräuer
Administrátor
 
Posts: 153
Joined: Thu 13. Dec 2012 9:13:13


Return to Hlášení chyb, návrhy na vylepšení, ostatní...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests