Promotic
FacebookTwitter

Tabela kodów ASCII

Niżej znajduje się tabela znaków ASCII (American Standard Code for Information Interchange). Kolumna ASC przedstawia znak, który jest przyszeregowany danej liczbie. Dla liczb od 0 do 31 (w układzie dziesiątkowym) chodzi o niewidoczne znaki systemowe (białe znaki).
ASCDecHexBinary
NUL00000000000
SOH (Start of Header)10100000001
STX (Start of Text)20200000010
ETX (End of Text)30300000011
EOT (End of Transmission)40400000100
ENQ (Enquiry)50500000101
ACK (Acknowledge)60600000110
BEL (Bell sound)70700000111
BS (Backspace)80800001000
TAB (Horizontal Tab)90900001001
LF (Line Feed)100a00001010
VT (Vertical Tab)110b00001011
FF (Form Feed)120c00001100
CR (Carriage Return)130d00001101
SO (Shift Out)140e00001110
SI (Shift In)150f00001111
DLE (Data Link Escape)161000010000
DC1 (XOn)171100010001
DC2181200010010
DC3 (XOff)191300010011
DC4201400010100
NAK (Negative Acknowledge)211500010101
SYN (Synchronous Idle)221600010110
ETB (End of Transmission Block)231700010111
CAN (Cancel)241800011000
EM (End of Medium)251900011001
SUB (Substitute)261a00011010
ESC (Escape)271b00011011
FS (File Separator)281c00011100
GS (Group Separator)291d00011101
RS (Record Separator)301e00011110
VS (Unit Separator)311f00011111
space322000100000
!332100100001
"342200100010
#352300100011
$362400100100
%372500100101
&382600100110
'392700100111
(402800101000
)412900101001
*422a00101010
+432b00101011
,442c00101100
-452d00101101
.462e00101110
/472f00101111
0483000110000
1493100110001
2503200110010
3513300110011
4523400110100
5533500110101
6543600110110
7553700110111
8563800111000
9573900111001
:583a00111010
;593b00111011
<603c00111100
=613d00111101
>623e00111110
?633f00111111
@644001000000
A654101000001
B664201000010
C674301000011
D684401000100
E694501000101
F704601000110
G714701000111
H724801001000
I734901001001
J744a01001010
K754b01001011
L764c01001100
M774d01001101
N784e01001110
O794f01001111
P805001010000
Q815101010001
R825201010010
S835301010011
T845401010100
U855501010101
V865601010110
W875701010111
X885801011000
Y895901011001
Z905a01011010
[915b01011011
\925c01011100
]935d01011101
^945e01011110
_955f01011111
´966001100000
a976101100001
b986201100010
c996301100011
d1006401100100
e1016501100101
f1026601100110
g1036701100111
h1046801101000
i1056901101001
j1066a01101010
k1076b01101011
l1086c01101100
m1096d01101101
n1106e01101110
o1116f01101111
p1127001110000
q1137101110001
r1147201110010
s1157301110011
t1167401110100
u1177501110101
v1187601110110
w1197701110111
x1207801111000
y1217901111001
z1227a01111010
{1237b01111011
|1247c01111100
}1257d01111101
~1267e01111110
 1277f01111111
© MICROSYS, spol. s r. o.Tavičská 845/21 703 00 Ostrava-Vítkovice