Promotic
FacebookTwitter

Tabela kodów ASCII

Niżej znajduje się tabela znaków ASCII (American Standard Code for Information Interchange). Kolumna ASC przedstawia znak, który jest przyszeregowany danej liczbie. Dla liczb od 0 do 31 (w układzie dziesiątkowym) chodzi o niewidoczne znaki systemowe (białe znaki).
ZnakOpisDecHexBinary
NUL 00000000000
SOHStart of Header10100000001
STXStart of Text20200000010
ETXEnd of Text30300000011
EOTEnd of Transmission40400000100
ENQEnquiry50500000101
ACKAcknowledge60600000110
BELBell sound70700000111
BSBackspace80800001000
TABHorizontal Tab90900001001
LFLine Feed100a00001010
VTVertical Tab110b00001011
FFForm Feed120c00001100
CRCarriage Return130d00001101
SOShift Out140e00001110
SIShift In150f00001111
DLEData Link Escape161000010000
DC1XOn171100010001
DC2 181200010010
DC3XOff191300010011
DC4 201400010100
NAKNegative Acknowledge211500010101
SYNSynchronous Idle221600010110
ETBEnd of Transmission Block231700010111
CANCancel241800011000
EMEnd of Medium251900011001
SUBSubstitute261a00011010
ESCEscape271b00011011
FSFile Separator281c00011100
GSGroup Separator291d00011101
RSRecord Separator301e00011110
VSUnit Separator311f00011111
space 322000100000
!Exclamation point332100100001
"Quotation mark342200100010
#Hash key352300100011
$Dollar sign362400100100
%Percent sign372500100101
&Ampersand382600100110
'Apostrophe392700100111
(Left parenthesis402800101000
)Right parenthesis412900101001
*Asterisk422a00101010
+Plus sign432b00101011
,Comma442c00101100
-Hyphen minus sign452d00101101
.Period462e00101110
/Forward slash472f00101111
0 483000110000
1 493100110001
2 503200110010
3 513300110011
4 523400110100
5 533500110101
6 543600110110
7 553700110111
8 563800111000
9 573900111001
:Colon583a00111010
;Semicolon593b00111011
<Less-than symbol603c00111100
=Equal sign613d00111101
>Greater-than symbol623e00111110
?Question mark633f00111111
@At symbol644001000000
A 654101000001
B 664201000010
C 674301000011
D 684401000100
E 694501000101
F 704601000110
G 714701000111
H 724801001000
I 734901001001
J 744a01001010
K 754b01001011
L 764c01001100
M 774d01001101
N 784e01001110
O 794f01001111
P 805001010000
Q 815101010001
R 825201010010
S 835301010011
T 845401010100
U 855501010101
V 865601010110
W 875701010111
X 885801011000
Y 895901011001
Z 905a01011010
[Left square bracket915b01011011
\Backslash925c01011100
]Right square bracket935d01011101
^Hat945e01011110
_Underscore955f01011111
´Grave accent966001100000
a 976101100001
b 986201100010
c 996301100011
d 1006401100100
e 1016501100101
f 1026601100110
g 1036701100111
h 1046801101000
i 1056901101001
j 1066a01101010
k 1076b01101011
l 1086c01101100
m 1096d01101101
n 1106e01101110
o 1116f01101111
p 1127001110000
q 1137101110001
r 1147201110010
s 1157301110011
t 1167401110100
u 1177501110101
v 1187601110110
w 1197701110111
x 1207801111000
y 1217901111001
z 1227a01111010
{Left curly bracket1237b01111011
|Vertical bar1247c01111100
}Right curly bracket1257d01111101
~Tilde1267e01111110
  1277f01111111
© MICROSYS, spol. s r. o.Tavičská 845/21 703 00 Ostrava-Vítkovice